Zawieszki sklepowe – rodzaje i zastosowanie

Zawieszki sklepowe w postaci haczyków pozwalają na ekspozycję produktów spożywczych, przemysłowych i elektronicznych. Chromowane haki sklepowe tzw. zawieszki świetnie nadają się do sprzedaży produktów z branży FMCG, takich jak słodycze czy kosmetyki. Sprawdźmy, jakie są rodzaje zawieszek i na jakie produkty są przeznaczone.

Popularne haczyki sklepowe

Zwykle zawieszki sklepowe wykonywane są z drutu chromowanego za pomocą specjalnej maszyny do gięcia drutu. Dzięki temu przyjmują dowolny kształt, a przy tym każda partia ma jednakowy wygląd. Maszyna ta pozwala więc na szybką i masową produkcję. Przejdźmy do omówienia rodzajów zawieszek jako wyposażenie sklepów

Rozróżniamy kilka rodzajów zawieszek. Po pierwsze, dzielimy zawieszki sklepowe ze względu na sposób mocowania. Są to haki sklepowe na panel, kratę i perforację. W zależności od rodzaju mocowania, zawieszki mają inne zakończenie i sposób montażu. Zawieszki montuje w każdym przypadku w prosty sposób, poprzez wsunięcie na panel, nałożenie na kratę lub perforowaną ściankę tylną. Ich funkcja pozostaje jednak niezmienna – prezentowanie towaru w atrakcyjny sposób.

Kolejnym rozróżnieniem są haki sklepowe podwójne lub pojedyncze. Haczyk pojedynczy przeznaczymy na produkty w opakowaniach z jednym otworem. Natomiast haki sklepowe podwójne możemy stosować do produktów w opakowaniach z szerszym wycięciem, czyli eurozawieszką.

Oprócz podziałów wyżej haczyki sklepowe dostępne są w różnych długościach, od 5 do 30 centymetrów w zależności od rodzaju. Mogą mieć także szyld z osłonką, dzięki czemu na cenówce zaprezentujemy przydatne informacje na temat produktu, na przykład cenę czy kod towaru.

Drobne produkty wymagają odpowiedniej ekspozycji

Niewielkie produkty mogą pozostać niezauważone na sklepowej półce, jeśli nie zapewnimy im właściwej ekspozycji. Dlatego właśnie zawieszki są najlepszym rozwiązaniem do tego typu produktów. Pozwalają prezentować towar frontem do Klienta, dzięki czemu stają się widoczne i uporządkowane.

haczyki na kratę

Na zawieszkach zaprezentujemy niemal każdy rodzaj produktu w opakowaniach:

– produkty spożywcze: galaretki, kisiele, gumy do żucia, żelki

– akcesoria sportowe: opaski, skarpety

– drobna elektronika: ładowarki, przedłużacze, słuchawki, nośniki pamięci, karty pre-paid, telefon

– akcesoria piśmiennicze: długopisy, nożyczki, kredki, flamastry

– kosmetyki i akcesoria: szczoteczki do zębów, akcesoria do włosów, szamponetki, maseczki do twarzy

Oferujemy wyposażenie sklepów w stałej sprzedaży różnorodne akcesoria na panel, kraty i perforację. Duży wybór produktów pozwala naszym Klientom na zamówienie rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Nasze zawieszki z drutu wybierają zarówno niewielkie sklepy samoobsługowe, jak i duże sieci handlowe.

Zapraszamy do zakupów w naszych salonach i sklepie on-line.