Zastosowanie kartonów w celach wysyłkowych

Najpopularniejszym rodzajem opakowań, wykorzystywanym w celach wysyłkowych, są kartony. Dzięki swoim właściwością kartony są niezastąpionym elementem wielu wysyłek i transportów. Występują w wielu rodzajach oraz rozmiarach, dzięki czemu są praktycznym i ogólnoużytkowym elementem pakowania. Jakie zastosowanie mają kartony w celach wysyłkowych i jakie rodzaje są najczęściej wykorzystywane?

Tuby tekturowe 

Jeżeli potrzebujemy wysłać wszelkiego rodzaju plakaty, kalendarze, plansze lub grafiki to tuby tekturowe będą idealnym rozwiązaniem. Wąskie, prostokątne kartony o dużej długości. Dzięki nim w prosty i bezpieczny sposób będziemy w stanie wysłać potrzebne elementy. Występują w wielu rozmiar do wyboru, dzięki czemu z łatwością znajdziemy potrzebne nam opakowanie. Tuby oprócz wysyłki, znajdą swoje zastosowanie w przechowywaniu i archiwizacji. 

Kartony klapowe 

Kartony klapowe to najpopularniejszy i najczęściej spotykany rodzaj kartonów wysyłkowych. Wykonane z mocnej, szarej tektury, będą wytrzymałe i znoszą warunki panujące podczas transportu. Dostępne są w wielu rozmiarach, co pozwala na ich szerokie zastosowanie i dopasowanie do wysyłanych przedmiotów. Dodatkowo niektóre firmy oferują wykonanie indywidualnych kartonów na zamówienie, co jeszcze bardziej ułatwia ich stosowanie. Najczęściej kartony są wielowarstwowe, dzięki czemu paczka będzie bezpieczna. Pudełka zamykane klapami to funkcjonalne i ogólno przyjęte rozwiązanie podczas pakowania i wysyłek. Aby mieć pewność co do jakości kartonów, warto wybierać sprawdzonych sprzedawców. Producent opakowań tekturowych – firma Euro Karton P.P.U.H oferuje swoim klientom szeroki wybór kartonów przeznaczonych do celów wysyłkowych. Opakowania te są wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz z zachowaniem ich funkcjonalności. 

Co więcej, aby mieć pewność co do zabezpieczenia naszej paczki, warto wypełnić pustą przestrzeń kartonu. W tym celu możemy wykorzystać folie bąbelkową lub wybrać bardziej ekologiczne rozwiązanie, czyli wypełniaczem tekturowym. 

Kartony gastronomiczne i do ciast 

Oprócz klasycznych kartonów wysyłkowych, na rynku możemy również znaleźć modele przeznaczone do transportu ciast i używane w gastronomii. Jest to szeroki wybór różnorodnych opakowań, o wielu zastosowaniach. Wykorzystywane w transporcie jedzenia na wynos, wysyłce diet pudełkowych, a nawet cukiernictwie. Ich funkcjonalność jest niezastąpiona, a korzystanie z nich niezwykle popularne. Kartony do celów gastronomicznych ułatwiają przewóz jedzenia oraz zachowanie bezpieczeństwa i higieny.