Zalety oświetlenia LED w samochodzie

Technologia oświetlenia LED cieszy się już od kilku lat sporym uznaniem miłośników motoryzacji. Przynosi kierowcom spore korzyści, a do tego jest przyjazna środowisku. Chodzi jednak o to, by była ona fabryczna montowana w nowszych pojazdach. Należy unikać montowania jej na własną rękę. Zalety żarówek LED są naprawdę imponujące. Jakie są najważniejsze z nich?

Bardziej ekologiczne od klasycznych reflektorów

Oświetlenie LED jest rekomendowane przez Unię Europejską. Powinno mieć ono zastosowanie w przypadku oświetlenia fabrycznego, czyli takiego, które jest montowane w nowych pojazdach.

W praktyce technologia tego typu wdrażana jest dziś w samochodach klasy premium, takich jak DS Automobiles.

Dlaczego jednak UE tak bardzo forsuje stosowanie oświetlenia LED w pojazdach osobowych? Jest tak nie bez powodu. Otóż jest to rozwiązanie o wiele bardziej przyjazne środowisku. Komponenty mają długą żywotność i są energooszczędne.

Energooszczędne, czyli przynoszące oszczędności

Ten punkt częściowo łączy się z poprzednim. Ponieważ LED-y zużywają mniej energii, to automatycznie są też bardziej ekonomiczne. Pobierają średnio o 10 razy mniej prądu w porównaniu z halogenami i przez to są konkurencyjne.

Duża wydajność i długa żywotność

Warto pamiętać o tym, że LED-y, w porównaniu z klasycznymi żarówkami halogenowymi, są o wiele bardziej wydajne. Żywotność szacuje się na 50 tysięcy godzin, choć oczywiście ta wartość może być większa. To kilkadziesiąt razy więcej niż standardowe oświetlenie samochodowe.

Ponadto żarówki LED generują lepszej jakości, jaśniejszy strumień światła, który pozwala dostrzec wiele szczegółów. Co więcej, zarówno zasięg, jak i natężenie światła regulują się automatycznie. Są zatem bardziej efektywne i wydajne pod względem doświetlania drogi niezależnie od panujących warunków.

Wysokiej klasy samochody mają oświetlenie LED w standardzie

Obecnie zaawansowana technologia oświetlenia LED jest wykorzystywana w nowoczesnych samochodach z segmentu premium.

Nie bez znaczenia jest też kwestia estetyczna. Auto z zamontowanymi diodami LED prezentuje się bardzo elegancko. To właśnie dlatego w pojazdach oferowanych w Auto Centrum Golemo coraz częściej można spotkać się z takimi wariantami lamp samochodowych. Warto zatem skontaktować się z tym autoryzowanym dystrybutorem DS Automobiles na terenie Polski, by dopytać o możliwe opcje.

Jeśli więc zależy Ci na nowoczesnym modelu pojazdu z najnowszymi udogodnieniami, warto rozejrzeć się u takich dostawców jak Auto Centrum Golemo.