Zalety okien aluminiowych

Okna aluminiowe podbijają współczesne budownictwo. To trwałe i energooszczędne rozwiązanie do domów jednorodzinnych, mieszkań czy biur. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie? Poznaj zalety okien aluminiowych.Lekkość i trwałość stolarki okiennejAluminium to dobrze znany materiał. Jest lekki i trwały. W porównaniu z ramami okiennymi wykonanymi z PCV oraz drewna, okna aluminiowe są o wiele mniej podatne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Na skutek czynników atmosferycznych takich jak niskie temperatury nie zmieniają swoich rozmiarów i nie rozszczelniają się.

Okna aluminiowe nie porosną mchem, pleśnią czy grzybem i nie przebarwią się pod wpływem promieni słonecznych. Ponadto wysoka plastyczność aluminium, pozwala na wykonanie okien w różnych kształtach i rozmiarach. Są dobrym izolatorem ciepła, gdyż do ich konstrukcji wykorzystywane są nowoczesne materiały izolacyjne, dzięki temu osiągają wysokie parametry współczynnika U czyli przenikania ciepła. Walory estetyczne okien aluminiowych. Już nie tylko szkoły czy urzędy posiadają okna aluminiowe, coraz częściej wykorzystywane są w trakcie budowy nowoczesnych domków jednorodzinnych, Producent okien aluminiowych poprzez anodowanie lub malowanie proszkowe, są dobrze zabezpieczone przed korozją. Możemy wybrać dowolny kolor wykończenia profili, co pozwala dopasować okna np. do zewnętrznej elewacji budynku lub koloru dachu. Najczęściej wybieraną barwą okien jest złoty, brązowy, zimnoszary, a także klasyczny, naturalny w kolorze aluminium. Nie wymagają konserwacji i nie stwarzają żadnych problemów w trakcie długoletniego użytkowania.

Okna aluminiowe jeszcze kilka lat temu były stosowane w budownictwie komercyjnym i budynkach użyteczności publicznej. Obecnie, coraz więcej osób prywatnych dostrzega ich zalety i coraz śmielej wkraczają do polskich domostw. Mogą zdecydować się na nie osoby, którzy lubią efektywne i duże przeszklenia.  A stolarka aluminiowa, niezależnie od tego w jakim budynku będzie zastosowana, zawsze odznaczać się będzie wysoką estetyką i funkcjonalnością.

więcej na: https://miner-aluminium.pl/