Wypożyczenie busa jako propozycja na wycieczkę z rodziną i znajomymi

Decydując się na wyjazd w towarzystwie rodziny lub grupy przyjaciół powinieneś zorganizować dla nich odpowiedni środek transportu. Musi być on na tyle przestronny, aby podróż była komfortowa zarówno dla Ciebie, jak i pozostałych pasażerów. Znakomitym rozwiązaniem jest w tym przypadku wynajem busa. Czym kierować się przy wyborze auta tego typu? Jakie busy są dostępne na wynajem? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Czym kierować się podczas wyboru busa?

Rodzinna podróż wypożyczonym samochodem powinna być przede wszystkim komfortowa i bezpieczna. Przy wynajmie busów należy zwracać szczególną uwagę na te dwie kwestie. Auto musi być przestronne. Warto bliżej przyjrzeć się wymiarom wybranego modelu, ponieważ bardzo często w jego środku muszą zmieścić się dwa, a nawet trzy foteliki dla dzieci. Podróż w dużej grupie wiąże się z koniecznością zabrania ze sobą wielu walizek o różnych wielkościach. Bagaż ten musi być gdzieś przechowywany, dlatego w trakcie wyboru niezwykle istotna jest również pojemność bagażnika. Im większą pojemność oferuje wybrany model busa, tym lepiej.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik firmy Abacus Car Rental, która zajmuje się wypożyczaniem samochodów na terenie całej Polski: Przy wynajmie dużego auta na dłuższą podróż ważna jest także kwestia niezawodności. Samochód trzeba dokładnie sprawdzić pod kątem technicznym. Należy wybierać firmy posiadające w swojej ofercie pojazdy z pełnym pakietem ubezpieczeń i wyposażeniem dostosowanym do pory roku, w której odbywa się wyjazd. W czasie zimowych podróży warto zadbać o wyposażenie dodatkowe, takie jak łańcuchy na koła, poprawiające prowadzenie auta w ciężkich warunkach terenowych.

Jakie popularne modele busów są dostępne na wynajem?

Busy to samochody wchodzące w skład segmentów P i R, czyli przestronnych aut mogących pomieścić wewnątrz siedmiu lub więcej pasażerów wraz z ich bagażami. Wśród popularnych modeli dostępnych na wynajem warto wymienić: Peugeota Expert Long, Citroena Jumpy Long, Renault Trafic Long czy Toyotę ProAce Long. Wszystkie te modele to auta o masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t. Wynika to z obowiązujących przepisów. Prowadzenie większych pojazdów wymaga od kierowcy posiadania uprawnień na jazdę samochodami dostawczymi. Busami o dopuszczalnej masie do 3,5 t może kierować każdy posiadacz prawa jazdy kategorii B.

Czy wynajem busów jest opłacalny?

Wynajem busów polecany jest przede wszystkim osobom zainteresowanym organizacją podróży w towarzystwie rodziny lub grupy przyjaciół. Krótkoterminowy wynajem samochodów typu bus to dużo korzystniejsza opcja niż wyjazd kilkoma samochodami przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Wypożyczenie jednego większego auta pozwala zaoszczędzić na paliwie i dodatkowych opłatach związanych z parkowaniem czy poruszaniem się po płatnych odcinkach dróg publicznych. Koszty wyjazdu są w takim przypadku rozkładane po równo na wszystkich uczestników. Wynajem busów jest więc jak najbardziej opłacalny i polecany każdej osobie organizującej wycieczkę dla większej grupy.