Wybierając się samochodem z przyczepą kempingową należy mieć się na baczności, bowiem prowadzenie samochodu wówczas nie jest już tak łatwe jak bez przyczepy. Prócz umiejętności kierowcy istotne znaczenie ma jakość połączenia haku holowniczego z przyczepą.
Stabilne łącze gwarantuje udaną drogę. Przed wyjazdem należy koniecznie sprawdzić oświetlenie przyczepy, nawet jeśli jedziemy tylko w dzień przyczepa musi sygnalizować hamowanie, cofanie itd. Zaznajomić należy się również z przepisami ruchu drogowego obowiązującymi w krajach przez które mamy zamiar jechać. Co więcej przepisy jakie będą obowiązywać nas z przyczepą nie rzadko są inne niżeli jadąc samochodem bez przyczepy. Planując podróż tego typu po raz pierwszy należy jechać ostrożnie, zwłaszcza gdy warunki pogodowe nie są sprzyjające, bądź jedziemy w nocy. Hamowanie z przyczepą jest nie tylko dłuższe ale nie powinno być zbyt raptowne.
Samochód obciążony przyczepą ma dłuższy czas osiągnięcia danej prędkości i przyspieszenia co ma znaczenie podczas oceny odległości i wyprzedzania. Co więcej zwrotność auta z przyczepą kempingową jest bardziej ograniczone. Zakręty winno się robić wolniej i bardziej szeroko a precyzyjnie. Parkowanie z przyczepą to wielka sztuka. Na uwadze trzeba mieć ograniczoną widoczność i rozmiar, prócz tego w ekstremalnych przypadkach przyczepa może się przewrócić na bok. Tak wiele zagrożeń czeka na kierowców samochodów z przyczepą, jednakże kiedy ma się już doświadczenie w prowadzeniu samochodu z jakąkolwiek przyczepą, vana lub bagażówki nie powinno się mieć trudności. Jazda z przyczepą campingową wymaga wprawy i przyzwyczajenia. Obecnie komfortowe przyczepy kempingowe wyposażone są również w liczne systemu i czujniki uspławniające prowadzenie i parkowanie auta z przyczepą.
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.