Wygodna poducha dla czworonożnego przyjaciela

Jakim posłaniem jest poduszka dla czworonożnego przyjaciela?

Kompletując wyprawkę dla swojego psa, przede wszystkim nie można zapomnieć o wygodnym posłaniu. To jaki rodzaj wybrać zależy przede wszystkim od osobistych preferencji twojego czworonożnego przyjaciela. Jednym z wariantów psiego posłania jest poducha dla niego

Czym różni się poducha od klasycznego legowiska? Przede wszystkim tym, że nie posiada ścianek. Poducha, jak sama nazwa wskazuje, to posłanie w formie kwadratu lub prostokąta. Jej powieszchnia jest w pełni płaska.

Poducha dla czworonoga może być zarówno głównym posłanie dla psa jak i dopełnieniem do klasycznego psiego legowiska. Twój pies może korzystać zamiennie z obu tych miejsc do spania.

poducha dla psa

Jakie cechy powinna mieć wygodne psie posłanie

To czy dana poducha będzie wygodna i komfortowa dla twojego przyjaciela, czy też nie, zależy od kilku istotnych kwestii. Przede wszystkim powinna być wykonana z przyjemnego w dotyku materiału. Słabe jakościowo tkaniny mogą być niekomfortowe dla psa podczas leżenia.

Drugą bardzo ważną cechą dobrej poduchy dla psa jest jej wypełnienie. To właśnie od niego w dużej mierze zależy to, czy twojemu pupilowi będzie się dobrze na nim leżało, czy też nie. Dla przykładu poducha LOFT marki Bowl&Bone Republic posiada wypełnienie z certyfikowanego, hipoalergicznego sztucznego puchu.

Na co zwrócić uwagę wybierając poduchę dla psa

Dobra poducha dla psa powinna mieć rozmiar w pełni dopasowany bezpośrednio do twojego psa. Twój pupil musi mieć możliwość wygodnego ułożenia się w kłębie tak, aby leżąc nie wystawać poza posłanie. Jednocześnie, wcale nie jest wymagane, aby poucha była tak duża, aby pies mógł się na niej w pełni rozciągnąć. Jak z pewnością dobrze wiesz, pieski w większości przypadków nie śpią w takiej pozycji.

Kupując poduchę dla twojego psa sprawdź, jakie są zalecenia producenta dotyczące jej czyszczenia. Nie wszystkie psie akcesoria można swobodnie prać w pralce automatycznie. Jednak chcąc zadbać o wysoką higienę i schludność posłania twojego czworonożnego przyjaciela, polecam ci wybór takiego modelu, który można prać w pralce. Taki sposób czyszczenia jest o wiele bardziej efektywny, niż pranie ręczne.

Decydując się na zakup poduchy dla psa, zwróć uwagę na jakość jej wykonania. Wybierając akcesoria premium, masz pewność, że posłanie posłuży twojemu pieskowi znacznie dłużej. Tańsze zamienniki sprawiają, że będziemy zmuszeni często wymieniać poduchę psiaka, ponieważ szybko pojawią się ślady zużycia i utrata pierwotnych właściwości oraz kształtu.

Artykół został stworzony ze wsparciem merytorycznym partnera Bowl&Bone Republic