Wyciszenie domu przy ruchliwej ulicy

Położenie domu przy ruchliwej ulicy, mimo dobrego skomunikowania, może być uciążliwe ze względu na hałas towarzyszący przejeżdżającym pojazdom. Duże natężenie dźwięków obecne jest nie tylko w dzień, ale również w nocy. Częstą praktyką jest budowa płotów wyciszających lub ekranów akustycznych od strony ulicy. Czy istnieje jakiś inny sposób na wyciszenie domu? Skuteczną metodą może być odpowiedni dobór drzwi, okien oraz bramy garażowej umieszczonych od strony ulicy. Jak wybrać drzwi, które wyciszą dom i zredukują hałas docierający do środka?

Bramy i drzwi wyciszające dostępne na rynku

Dom powinien być miejscem, w którym możemy się wyciszyć i odpocząć, naładować baterie przed kolejnym dniem w pracy czy szkole. Dlatego redukcja hałasów jest istotną kwestią przy planowaniu przestrzeni domowej. Wspomagają ją grube i szczelne drzwi wejściowe. Co ważne, przeszklenia nie mają tu większego znaczenia. Najważniejszym czynnikiem jest odpowiednie wypełnienie drzwi i ich szczelność. Sklepy z drzwiami w całym kraju oferują szeroki wachlarz asortymentu, niezwykle zróżnicowanego pod względem grubości i wyciszenia. 

Jaka grubość drzwi zapewnia wyciszenie domu?

Najlepiej, aby drzwi miały od 85 do 101 milimetrów grubości. Jest to najbardziej optymalna grubość, zapewniająca zarówno wyciszenie, energooszczędność jak i bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. W ofertach salonów sprzedaży drzwi możemy znaleźć różne warianty szerokości i wypełnienia skrzydeł. 

Jakie drzwi garażowe wyciszają dom?

Drzwi garażowe również mogą przepuszczać dźwięki, sprawiając, że hałas docierający z ulicy będzie uciążliwy dla domowników. Problem nasila się, kiedy garaż umiejscowiony jest niedaleko pomieszczenia, w którym często przebywamy np. sypialni czy pokoju dziennego. W tym przypadku możemy zastanowić się nad montażem bramy segmentowej z blachy stalowej o grubości 40 mm z wbudowanym skrzydłem. Sklepy zajmujące się sprzedażą bram garażowych mają w swoich asortymentach bramy z wypełnieniem z piany poliuretanowej, która dzięki swoim dobrym parametrom izolacyjnym z pewnością wpłynie na komfort domowników i zredukuje hałas otoczenia posesji. 

Jak dobrać drzwi lub bramę garażową?

Otwory na drzwi czy wjazdy do garażu mają różne wielkości, jednak nie przeszkadza to w wymianie bram czy skrzydeł. Przed montażem sprawdzane są odpowiednie wymiary, a sklepy oferujące tego typu produkty posiadają szeroką gamę produktów zróżnicowaną pod względem wielkości. Wyciszające drzwi oraz bramy garażowe są podstawą asortymentu producenta Stalprodukt Zamość. Wykwalifikowana kadra dopasuje najlepsze rozwiązanie do budynku o dowolnych wymiarach, biorąc pod uwagę czynniki takie jak energooszczędność czy hałas z zewnątrz.