Używany samochód na gwarancji – czy to możliwe?

Ogromną zaletą nowych samochodów jest gwarancja udzielana przez producenta. Jak się jednak okazuje, używane auto również może być objęte gwarancją. Co warto o tym wiedzieć i na jakich zasadach funkcjonuje takie rozwiązanie?

Gwarancja na używane auto – kto jej udziela?

Obecnie koncerny motoryzacyjne udzielają zazwyczaj dwuletniej gwarancji na produkowane przez siebie pojazdy. Taka gwarancja odnosi się zwykle zarówno do wad fabrycznych, jak i materiałowych. W przypadku samochodów starszych, niepodlegających już ochronie producenta, sprawa przedstawia się nieco inaczej. Gwarancję na używane auta dają komisy lub salony specjalizujące się w sprzedaży samochodów z drugiej ręki. Jest to rodzaj udogodnienia, który ma uatrakcyjnić ofertę i przyciągnąć uwagę klientów.

Gwarancja na używane auto – na czym polega?

Gwarancja na używane pojazdy udzielana przez sprzedawców obowiązuje przeważnie przez pół roku, niemniej zależy to oczywiście od danego salonu czy komisu. Określana jest często mianem gwarancji serwisowej. Należy pamiętać, że nie jest ona tym samym, co gwarancja producenta – nie stanowi też jej przedłużenia. Uwzględnia różnego rodzaju części pojazdu – mechaniczne, elektryczne etc., które w razie awarii można bezpłatnie wymienić. Eksperci z salonu Używane Jak Nowe przypominają jednak, że obowiązują przy tym pewne zasady. Przykładowo jeśli zepsuje się silnik, usterka naprawiana jest tylko w takim zakresie, jaki określa umowa. Należy więc dokładnie zapoznać się z jej warunkami. Sprzedawcy wyznaczają również punkty serwisowe, gdzie dokonywane są naprawy – wskazane jest zatem, aby któryś z nich znajdował się w miarę blisko miejsca zamieszkania kierowcy.

Gwarancja na używane auto – czy to się opłaca?

Na zakup używanego samochodu z gwarancją warto zdecydować się z paru powodów. Przede wszystkim można zaoszczędzić w ten sposób na kosztach serwisowych, co w kontekście wydatków związanych z eksploatacją pojazdu ma niebagatelne znaczenie. Zapewnia to komfort oraz spokój w wielu sytuacjach.