Taniej czy wygodniej? Wybieramy bramę do garażu.

Wybierając bramę do garażu stajemy przed wyborem: brama segmentowa bądź rolowana. Jakie zalety mają poszczególne typy bram?

Choć istnieje kilka różnych rodzajów bram, największą popularnością od lat cieszą się bramy garażowe typu segmentowego oraz rolowanego. Przyjrzymy się istniejącym pomiędzy nimi różnicom.

Tańsza opcja

Brama segmentowa jest przede wszystkim zazwyczaj tańsza. Niższa cena wynika przede wszystkim z mniej zaawansowanego sposobu otwierania – w podstawowym wariancie brama segmentowa otwierana jest ręcznie, za funkcję otwierania automatycznego trzeba trochę dopłacić. Mimo tego bramy te są bardzo popularne ze względu między innymi na to, że montowane są wewnątrz garażu, a co za tym idzie, nie potrzebują dodatkowego miejsca na zewnątrz przy otwieraniu. Warto również mieć na uwadze liczne wzory, w jakich dostępne są bramy segmentowe: dzięki temu łatwo sprawić, że brama będzie dopasowana do wzornictwa pozostałych części domu.

Wariant wygodniejszy

Wariant w postaci bramy rolowanej jest droższą opcją. Wyższe koszty wynikają z elektrycznego napędu, który nawija bramę na wał podczas jej podnoszenia. W związku z tym, że brama rolowana nawijana jest na wał, wymaga nawet mniejszej ilości miejsca niż brama segmentowa. Inną, oczywistą zaletą bramy rolowanej jest jej pełna automatyzacja, a co za tym idzie, wygoda użytkowania. Warto jednak na wszelki wypadek dobierać modele posiadające wajchę umożliwiającą ręczne otwarcie, co może okazać się zbawienne w przypadku sytuacji takich jak awaria bramy czy też przerwa w dostawie prądu.

Gdzie kupić bramę?

Podstawową różnicą pomiędzy oboma typami bram jest cena: z racji zamontowanego silniczka bramy rolowane są droższe niż segmentowe. Pomijając kwestię cenową, brama rolowana to lepsze rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort użytkowania i automatyzację, podczas gdy segmentowana sprawdzi się lepiej w przypadku klientów chcących dokładnie dostosować wzór bramy do pozostałej architektury domu. Gdzie natomiast najlepiej szukać dobrych ofert bram? Najlepiej na sprawdzonych stronach takich jak producentbram24.pl gdzie znajdziemy bogatą ofertę, a szczegółowy cennik bram garażowych rolowanych i segmentowych pozwala dokładnie obliczyć koszty planowanego przez nas projektu.

undefined