Tanie podróżowanie, jak kupić tanio bilet czy zarezerwować nocleg

Podróżowanie po Polsce i świecie jeszcze nigdy nie było takie proste. Po dość długim zamknięciu w czterech ścianach wiele osób postanowiło ponownie zanurzyć się w świat podróżowania. Niestety, rosnąca informacja, ceny biletów oraz niepewność spowodowały, że coraz częściej szukamy tańszych alternatyw na podróżowanie. Tanie podróżowanie może być świetną zabawą, do której warto się przygotować. 

Sprawdź gdzie Cię jeszcze nie było! 

Świat jest niesamowity i bez względu na to, czy wybierzesz na swoją podróż Indonezję, Sycylię czy Bieszczady, możesz świetnie zaplanować swoją podróż i dobrze bawić się w gronie znajomych lub rodziny. Wybierając miejsce docelowej podróży, sprawdź: 

– jaki budżet chcesz przeznaczyć na podróż,

– w jakim miesiącu najlepiej wybrać się w to dane miejsce,

– jakim środkiem transportu będziesz mógł tam dotrzeć, 

– ofertę biur podróży (szczególnie lotów czarterowych), 

– ofertę noclegową, 

– rozpisz plan podróży. 

To kwestie, które mogą zaważyć na wyborze finalnej destynacji. 

mapa podróży

Określ budżet

Określenie budżetu podróżniczego zawęzi krąg lokalizacji, do których możesz dotrzeć. Moja wskazówka jest taka, aby wakacje planować jak najwcześniej to możliwe. Po pierwsze, masz jeszcze czas na zebranie niezbędnych środków finansowych oraz możesz wybrać tańsze oferty lotów lub hoteli. Takie “first minute” pomoże Ci zaoszczędzić środki finansowe, które możesz odłożyć lub wydać na swoje przyjemności. 

pieniądze na podróż

Czas wyprawy 

Ważnym elementem jest wybór terminu podróży. Musisz pamiętać, że w niektórych rejonach świata występuje pora deszczowa i sucha, które mogą wpłynąć na twoje plany podróżnicze. Dodatkowo możesz podróżować poza tradycyjnym sezonem. Jeśli wybierzesz polskie morze, to sezon kończy się w okolicach października. Wtedy możesz liczyć na większe zniżki.

Wybór odpowiedniego środka transportu

W niektóre miejsca możesz dotrzeć rowerem, w część samochodem lub pociągiem, ale część wymaga skorzystania z oferty linii lotniczych. Na rynku są dostępne tanie linii lotnicze, których oferta sięga Europy i czasami kilku krajów poza Europą oraz linie lotnicze narodowe lub ekskluzywne, których oferta sięga wszystkich krajów. Jeśli kupujesz bilet lotniczy, pamiętaj o następujących wskazówkach: 

– usuń pliki cookies, 

– otwieraj stronę przewoźnika tylko w trybie incognito,

– kupuj bilety w tygodniu,

– kupuj bilety z wyprzedzeniem.

Stosowanie się do tych wskazówek zapewni Ci dostęp do najlepszych ofert. 

podróż samochodem

Sprawdź ofertę biura podróży

Czasami jest tak, że oferta biura podróży jest tańsza, niż ta przygotowana przez nas. Warto zastanowić się, czy taka opcja jest dla nas wartościowa. Kolejną rzeczą, jaką należy sprawdzić na stronie biur podróży, to oferta lotów czarterowych. Loty czarterowe są organizowane tylko w sezonie, poza nim ciężko jest znaleźć taką ofertę. Często takie loty są jeszcze tańsze niż loty tanich linii lotniczych. 

Gdzie chcesz spać?

Oferty noclegowe znajdziesz na kilku większych portalach w Polsce i na świecie. Dobrym sposobem wyszukiwania niezwykłych obiektów są media społecznościowe, poprzez które hotelarze lub mali przedsiębiorcy chcą docierać do klientów. Jeśli zależy ci na noclegu i ewentualnie śniadaniu – sprawdź oferty Bed&Breakfast lub hostele. Jeśli zależy ci na większych udogodnieniach, sprawdź według budżetu za jedną noc, na jaki nocleg Cię stać i jaki jest zgodny z Twoim budżetem. Oprócz popularnych serwisów z ofertą noclegów warto sprawdzić ceną na stronie hotelu. Ceny za dobę mogą się czasami różnić na poszczególnych stronach.

spanie w samochodzie

Czas na plan podróży

Plan podróży to najprzyjemniejszy element do zaplanowania. Możesz zaplanować relaks na plaży lub wypełnić swój plan zwiedzaniem i poznawaniem ludzi i danego regionu. To zależy już od Ciebie! Przed planowaną podróżą, sprawdź na stronach turystycznych, czy dany kraj oferuje zniżki dla turystów na przykład związane ze zwiedzaniem muzeum lub przejazdami komunikacją miejską. Warto z takiej zniżki skorzystać. 

Podróże lokalne, jak i te zagraniczne to fantastyczny sposób na poznawanie kultury, języka oraz nowych ludzi. Czasami wystarczy niewielki budżet, ale dobrze zaplanowany, aby cieszyć się urokami urlopu!