Tajemnica gładkiej skóry, czyli peelingi do ciała o działaniu myjącym

Gładka, jędrna, elastyczna, zawsze wyglądająca młodo – tak powinna wyglądać skóra. Chcąc osiągnąć taki efekt, warto sięgnąć po multifunkcyjne kosmetyki. Peelingi do ciała to must have w pielęgnacji. A co powiecie na peelingi myjące? To kosmetyki, które mogą zawładnąć skuteczną, codzienną pielęgnacją!

Jak działają myjące peelingi do ciała?

Klasyczne peelingi do ciała są kosmetykami, które stosuje się 1-2 razy w tygodniu, by złuszczyć martwy naskórek, co przynosi mnóstwo korzyści skórze. Pozwala między innymi wniknąć w jej głąb składnikom aktywnym, o działaniu nawilżającym i odżywiającym. Dzięki temu skóra może pozostać piękna przez dłuższy czas. Peelingi do ciała o działaniu myjącym to tak naprawdę żele pod prysznic, wzbogacone złuszczającymi drobinkami. Takie multifunkcyjne kosmetyki jednocześnie oczyszczają skórę, usuwają martwy naskórek i chronią skórę przed utratą nawodnienia. Dzięki obecności dodatkowych składników aktywnych mogą mieć także inne działanie na skórę – antycellulitowe czy modelujące.

Składniki aktywne w peelingach myjących

Wiele peelingów do ciała o działaniu myjącym, wzbogaconych jest składnikami dodatkowo wpływającymi na skórę. Jest to między innymi kofeina, która pobudza spalanie tkanki tłuszczowej, przeciwdziałając powstawaniu cellulitu, ale także modelując skórę. Są tam także naturalne olejki, które oprócz działania oczyszczającego, wspierają warstwę hydrolipidową skóry. Mają też działanie aromaterapeutyczne, działając energetyzująco, relaksująco, pobudzająco, kojąco czy uspokajająco, w zależności od rodzaju olejku. Nie brakuje w nich także roślinnych ekstraktów, jak ekstrakt z grejpfruta z naturalnymi kwasami AHA, wspomagającym działanie peelingujące i wygładzającymi skórę. Wybierając myjący peeling do ciała, warto zwrócić uwagę na te dodatkowe właściwości, które poprawiają kondycję skóry już na etapie oczyszczania.

Kosmetyki, które mogą więcej!

Myjące peelingi do ciała są kosmetykami, które świetnie sprawdzają się w codziennym oczyszczaniu skóry. Można je stosować samodzielnie lub traktować jako uzupełnienie pielęgnacji pomiędzy standardowo wykonywanymi zabiegami złuszczania klasycznymi peelingami do ciała. Takie działanie przynosi efekt w postaci pięknej, gładkiej skóry, gotowej na skuteczną pielęgnację balsamami, masłami czy olejkami. Dzięki temu mają one możliwość skuteczniejszego oddziaływania na nią i uzyskania efektu WOW!

Myjące peelingi do ciała to sposób na szybką i skuteczną pielęgnację także wtedy, gdy nie masz czasu na osobne zabiegi złuszczające. Możesz cieszyć się gładkością skóry każdego dnia!