Studia w Holandii z Eduworld

Holandia po Brexit’cie stała się jedną z najpopularniejszych destynacji na studia za granicą. Każdego roku tysiące młodych ludzi z całego świata wybiera Niderlandy, aby kontynuować swoją naukę na studiach licencjackich i magisterskich. Jeśli myślisz o edukacji w innym kraju, to koniecznie rozważ Holandię!

Zastanawiasz się jakie argumenty przemawiają za wyborem tego niedużego państwa Europy Zachodniej?

Oto 5 argumentów za wyborem studiów w Holandii:

 1. Doskonały poziom nauczania
  Holendrzy mogą pochwalić się systemem nauczania, który jest doceniany na całym świecie. Wiele tamtejszych uniwersytetów należy do światowej czołówki.
 2. Niskie czesne
  Pomimo fantastycznego poziomu nauczania Holandia jest stosunkowo przystępna cenowo. Rok studiów kosztuje tam 1150€ za pierwszy rok oraz 2300€ za kolejne lata nauki. Jest to kwota kilkunastokrotnie niższa niż w Wielkiej Brytanii
 3. Szeroki wybór kierunków w języku angielskim.
  Zastanawiasz się, czy uda Ci się znaleźć Twój wymarzony kierunek? Wybierając Holandię nie musisz się o to martwić, ponieważ ten kraj oferuje ponad 1400 kierunków w pełni po angielsku.
 4. Praktyczne podejście do nauczania.
  Holendrzy zdają sobie sprawę z tego, że nie tylko teoria jest istotna, dlatego dużą uwagę przywiązują do nabywania praktycznych umiejętności. Przejawia się to również w podejściu do nauczania.
 5. Wsparcie finansowe
  w Holandii możesz liczyć na bezzwrotne stypendium w kwocie do 430€ miesięcznie. Dodatkowo, możesz decydować się na pożyczkę studencką w kwocie od 670€ do nawet 1000€ miesięcznie. Jako student możesz również liczyć na wiele innych ulg np. transport miejski będzie dla Ciebie bezpłatny od poniedziałku do piątku.

Uniwersytety w Holandii

Wiele holenderskich uczelni należy do światowej czołówki

 • Erasmus University Rotterdam wg. rankingu szanghajskiego jest trzecim najlepszym uniwersytetem na świecie. Jeśli chodzi o kierunki biznesowe to powinien zainteresować Cię Tilburg University, który zajmuje 9 miejsce.
 • University of Amsterdam plasuje się na 9 miejscu na świecie pod kątem nauczania psychologii.
 • Delft University of Technology zajmuje 10 miejsce na świecie w kategorii Engineering &
 • Wageningen University zajmuje 1 miejsce w kategorii Agricultural Sciences!
 • Według QS World University Rankings wśród 100 najlepszych uniwersytetów na świecie dla nauczania psychologii jest aż 9 uczelni holenderskich!

Jak widzisz, wybierając ten kraj możesz liczyć na naprawdę wysoki poziom edukacji.

Kierunki studiów w Holandii

Holandia może poszczycić się nie tylko obszerną ofertą kierunków prowadzonych w pełni w języku angielskim, ale również wieloma programami, które nie istnieją w innych krajach.

Oto kilka ciekawych kierunków, które możesz studiować w Holandii:

 • Politics, Psychology, Law and Economics (PPLE)
 • Creative Business
 • Entrepreneurship and Business Innovation
 • Logistics Management
 • Global Health Management
 • Molecular Life Sciences
 • Philosophy, Politics and Society

Czy trudno się dostać na studia w Holandii?

Zainteresowały Cię studia w Holandii i zastanawiasz się teraz jak możesz się na nie dostać? Przebieg aplikacji różni się od tego, który jest w Polsce. W naszym kraju tym co się liczy w głównej mierze są wyniki z matur. W Holandii  w przypadku większości kierunków wyniki z matury nie mają żadnego znaczenia. Więc co się liczy? Średnia ocen, CV, list motywacyjny, referencje, rozmowa kwalifikacyjna i czasem egzaminy wstępne. Każda uczelnia i każdy kierunek mogą mieć swoje własne wymogi, więc czasem mogą być wymagane wszystkie powyższe elementy, a czasem jedynie poszczególne z nich. Dodatkowo istotne jest przestrzeganie terminów aplikacji i poprawne przejście formalności. Dla wielu osób cały ten proces jest trudny, a przygotowanie skutecznej aplikacji potrafi być nie lada wyzwaniem.

Aplikacja z Eduworld

Jeśli skuteczna i pewna aplikacja jest Twoim priorytetem, to koniecznie musisz poznać lepiej polską firmę Eduworld, która nie tylko zadba o Twoją aplikację, ale także pomoże Ci w przejściu wszystkich formalności i wesprze Cię w organizacji wyjazdu.