Serie książek polecane dzieciom i dorosłym

Miłośnicy książek chętnie sięgają po serie. Umożliwiają one bowiem zgłębianie określonej tematyki przez dłuższy czas. Kompletowanie serii przynosi czytelnikom dużą satysfakcję. Wśród dostępnych na rynku księgarskim pozycji znaleźć można między innymi poradniki z różnych dziedzin, albumy i powieści. Poznaj kilka ciekawych propozycji, które mogą podbić serca dorosłych i dla dzieci.

„Jak to działa”

Seria ta składa się z krótkich książeczek, które tłumaczą najmłodszym otaczający ich świat. Dzieci mają możliwość poznania specyfiki życia wiejskiego, kosmosu, a także zaznajomienia się z działaniem najbardziej popularnych maszyn. Książeczki z tej serii z pewnością będą odpowiedzią na ciekawość świata i stanowić będą pożyteczną, a zarazem przyjemną lekturę.

„Zielnik”

Książeczki z serii „Zielnik” są nie tylko pasjonującą lekturą dla najmłodszych, ale mogą zainteresować także nauczycieli poszukujących pomocy dydaktycznych. Seria obejmuje książeczki poświęcone drzewom i krzewom owocowym czy roślinom uprawnych. Dzięki nim najmłodsi mogą poznać świat przyrody.

„Jak rysować”

Kolejną propozycją, jaką można znaleźć między innymi w księgarniach internetowych, jest seria “Jak rysować”. Zawiera ona przydatne wskazówki, dzięki którym rysowanie zwierząt, z pozoru nieraz skomplikowane, staje się przyjemne i zabawne. Atutem książeczki z tej serii są także atrakcyjne zdjęcia, ciekawe fakty z życia zwierząt oraz zagadki.

„Encyklopedia sztuki”

Seria ta adresowana jest głównie do dorosłych pasjonatów malarstwa i architektury. Obejmuje ona albumy poświęcone takim twórcom, jak: El Greco, van Gogh i Leonardo da Vinci. Można w nich znaleźć nie tylko zdjęcia słynnych dzieł, ale także intrygujące fakty i ciekawostki z życia artystów.

„Opowiada o..”

Starszych i młodszych miłośników zwierząt może zainteresować seria „Opowiada o.. ” Składa się ona z pozycji poświęconych psom, koniom i ptakom. Autorem każdej z książek jest osoba specjalizująca się w konkretnych gatunkach zwierząt. Pozycje te zawierają nie tylko charakterystykę każdego z gatunków, ale także różnego rodzaju ciekawostki dotyczące na przykład zachowań zwierząt oraz budowania i znaczenia więzi pomiędzy zwierzęciem a człowiekiem, jak w przypadku koni czy psów.

Pakiet Tiffany Snow

Miłośniczki romansów sensacyjnych nie powinny pozostać obojętne wobec serii autorstwa Tiffany Snow, cieszącej się popularnością na całym świecie. Bohaterką każdej z książek tworzących pakiet jest Kathleen Turner.

Pracownik księgarni www.arkady.info dodaje: Atutami romansów Tiffany Snow są: mistrzowsko budowane napięcie, zaskakujące zwroty akcji i ciekawie ukazane portrety psychologiczne bohaterów.

Pakiet Siódmy zmysł

Dzieci w wieku wczesnoszkolnym może zainteresować seria „Siódmy zmysł”, obejmująca trzy tomy. Książki te przenoszą małego czytelnika w świat magii, traktując jednocześnie o zwykłych ludzkich słabościach i problemach. Gwarantują one, że dzieci nie będą się nudzić, zapewniają dobrą zabawę, ale też skłaniają do przemyśleń.