Poznaj elektroniczne gadżety, które warto mieć ze sobą w podróży

Powerbank

Jednym z najbardziej przydatnych wakacyjnych akcesoriów jest powerbank – przenośny bank energii. Razem z nim można szybko doładować smartfon, tablet, aparat fotograficzny i wiele innych urządzeń tam, gdzie nie ma dostępu do gniazdka.

Najlepiej zdecydować się na powerbank o dużej pojemności, oferujący funkcję szybkiego ładowania Quick Charge, na przykład powerbank Xiaomi. Dodatkowym plusem będzie możliwość ładowania dwóch urządzeń jednocześnie dzięki dwóm interfejsom wyjściowym.

Smartwatch

Podczas wakacji przyda się także zegarek elektroniczny, czyli smartwatch, który połączony ze smartfonem będzie informować o połączeniach i wiadomościach. Dzięki niemu nie trzeba ciągle sięgać po telefon, co poprawia bezpieczeństwo, ponieważ można wtedy uniknąć jego kradzieży.

Sportowy smartwatch sprawdzi się również dla amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu. Może zapisywać trasy na podstawie GPS i monitorować aktywność fizyczną, pomagając w realizacji planów treningowych.

Głośnik bezprzewodowy Bluetooth

Dla wielu turystów niezastąpionym gadżetem elektronicznym na wakacje będzie bezprzewodowy głośnik Bluetooth. Można sparować go ze swoim smartfonem i słuchać muzyki w każdym miejscu. W sprzedaży dostępne są także głośniki Bluetooth, które dzięki szczelnym obudowom sprawdzą się na plaży i nad wodą.

Pamiętaj jednak o tym, że nie każdy przepada za słuchaniem głośnej muzyki na plaży czy na balkonie w hotelu, dlatego z głośnika korzystaj tylko wtedy, gdy nie będziesz przeszkadzać innym.

Kamera sportowa

Jeżeli wakacje planujesz spędzać na uprawianiu sportów, pomyśl o zainwestowaniu w kamerę sportową. Razem z nią można tworzyć efektowne ujęcia na ziemi, w wodzie i w powietrzu.

Kamery sportowe mają kompaktowe wymiary, a dzięki specjalnym obudowom są odporne na wstrząsy, upadki i na wilgoć. Wysoka rozdzielczość nagrywania i specjalne funkcje, na przykład stabilizacji obrazu, gwarantują świetną jakość materiałów.

Adapter do gniazdka

Przed wyjazdem do innego kraju warto sprawdzić, jakie gniazdka są w nim używane. Gdy będą inne niż w Polsce, wtedy warto mieć pod ręką adapter, z którym można łatwo podłączyć własne sprzęty do zasilania.

Ładowarka do telefonu z dwoma wyjściami

Wybierasz się na wakacje z drugą połówką, a może z całą rodziną? Wtedy praktycznym gadżetem będzie ładowarka do telefonu, która jest wyposażona w dwa wyjścia. Dzięki niej można jednocześnie ładować dwa urządzenia, dlatego sprawdzi się tam, gdzie do dyspozycji jest ograniczona liczba gniazdek.

Oczywiście, podczas pakowania nie zapomnij także o zabraniu ze sobą kabli do ładowania dopasowanych do telefonu i pozostałych urządzeń elektronicznych.

Czytnik książek

Dla niektórych osób niezbędnym gadżetem elektronicznym na wakacje będzie też czytnik e-booków. Razem z nim można nadrobić swoje czytelnicze zaległości bez potrzeby zabierania ze sobą ciężkich i dużych książek.