Pomysł na jednodniowy wypad za miasto w lipcu i sierpniu

Masz już dość miejskiego zgiełku, hałasu i stresu? Znamy idealne rozwiązanie na ucieczkę od tych mało przyjemnych rzeczy związanych z mieszkaniem w mieście. Co nim jest? Oczywiście jednodniowy wypad za miasto. Gdzie się udać, jak zorganizować taki wyjazd oraz dlaczego warto – wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu – zapraszamy do czytania!

Popularne kierunki wypadów za miasto

W zależności od tego, w jakim rejonie Polski mieszkasz, będziesz miał inne możliwości organizacji takiej wycieczki. Najczęściej jednak wspólnym mianownikiem całego naszego kraju są jeziora i lasy – i to właśnie do nich proponujemy udać się w pierwszej kolejności.

Dlaczego las? Z prostej wręcz przyczyny – brak w nim jakichkolwiek odgłosów miasta. W takim lesie jedynie co usłyszysz to szum drzew oraz ćwierkające ptaki. Warto przeczytać wcześniej o miejscu, do którego zamierzasz się wybrać – być może jest w nim duża polana idealna na rozłożenie koca i delektowanie się słońcem? Często można również spotkać w lesie strumyki z czystą wodą – warto znać ich położenie.

Jezioro to doskonały wybór, jeśli masz zamiar spędzić ten czas w gronie znajomych – wystarczy zabrać ze sobą koce lub krzesełka turystyczne, grilla i kiełbaski. W cieplejsze dni warto ubrać się w kąpielówki i dać nura do jeziora. Czas spędzony nad jeziorem nie musi ograniczać się do siedzenia i jedzenia – być może jest jakaś gra, w którą lubicie grać ze znajomymi? Koniecznie zabierzcie ją na taki wyjazd.

Jak się ubrać na wycieczkę?

Część osób powie, że obojętnie jakie ubranie byle było wygodnie. Jest w tym pewna prawda, ale czy wyjście do lasu oznacza, że nie możesz założyć modnych ubrań? Otóż niekoniecznie musisz ubierać się w stare dresy! Owszem, należy dobrać rzeczy do miejsca, do jakiego się wybieramy – i tak kobiety nie powinny zakładać szpilek do lasu, ale modne buty nike męskie lub damskie będą jak najbardziej pożądane. To samo tyczy się pozostałego ubioru – wygodnie nie musi oznaczać brak gustu.

To samo tyczy się wypadu nad jezioro – ubiór będzie różnił się od tego wybranego do lasu, ale również może być modny i wygodny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć te, jakby się zdawało, różne spojrzenia na ubiór na jednodniową wycieczkę.

Dlaczego warto pojechać?

Oczywiście podstawowym założeniem jednodniowej wycieczki za miasto jest ucieczka od miejskiego zgiełku i jego hałasów. Dodatkowym pozytywnym aspektem takiego wypadu jest kontakt z naturą oraz czystym powietrzem, którego najczęściej brakuje w mieście. Tego typu wypad to również doskonała okazja na wyciszenie umysłu i poukładanie sobie pewnych spraw z życia codziennego.

Wycieczka za miasto może wpłynąć pozytywnie na stan zdrowia – zwłaszcza w słoneczne dni podczas których uzupełnisz wyczerpany zapas witaminy D oraz podwyższysz na jakiś czas poziom hormonu szczęścia – czyli serotoniny.

Wycieczka za miasto wcale nie musi ograniczać się do tych dwóch wybranych przez nas kierunków – jeśli masz w pobliżu swojego miejsca zamieszkania góry lub morze, wykorzystaj to! Taka jednodniowa wycieczka z pewnością pozwoli ci na regenerację sił i natchnie Cię do dalszego działania.