Pompy Grundfos Alpha2 – dostępne w hurtowni hydraulicznej Proterm

Pompy obiegowe to urządzenia hydrauliczne, które przeznaczone są do wymuszenia obiegu cieczy (zazwyczaj wody) w układach zamkniętych centralnego ogrzewania. Tak naprawdę urządzenia te są bardzo powszechne i znajdują się nie tylko w dużych budynkach przemysłowych, ale także praktycznie w każdym domu jednorodzinnym. Jednymi z lepszych według ekspertów, a także i klientów indywidualnych są pompy Grundfos Alpha2. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Zastosowanie pomp obiegowych Grundfos Alpha2

Pompa obiegowa Grundfos ALPHA2 przeznaczona jest do instalacji grzewczych i klimatyzacyjnych. Czym wyróżnia się zatem pompa Grundfos i dlaczego cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Przede wszystkim model ten został wyposażony w specjalny system AUTOADAPT, dzięki któremu pompa dostosowuje się do wymagań instalacji. Funkcja ta zapewnia optymalny komfort, a także i niskie zużycie energii oraz prosty rozruch.

Jakie jeszcze funkcje posiada pompa Grundfos Alpha2? Model ten posiada także funkcję obniżania temperatury, dzięki czemu energia jest oszczędzana. Ręczny tryb letni pozwala natomiast oszczędzić energię w okresie letnim, zapewnia też bezpieczny start w sezonie grzewczym. Fachowcy podkreślają, że także sam czas instalacji jest krótszy, dzięki temu, że pompa nie wymaga zewnętrznego silnika.

Poza tym pompa posiada aż trzy tryby sterowania: kontrola proporcjonalnego ciśnienia, kontrola stałego ciśnienia, a także i tryb stałej krzywej. Co jeszcze warto wiedzieć? Pompa Grundfos Alpha2 wyposażona jest w ceramiczny wałek i łożyska poprzeczne, łożysko węglowe, wirnik ze stali nierdzewnej, kompozytowy wirnik – takie wyposażenie przyczynia się do dłuższej żywotności produktów. Model ten sam się odpowietrza.

Gdzie można korzystnie kupić pompy Grundfos Alpha2?

Jest wiele miejsc, w których można kupić oryginalne, dobrej jakości pompy obiegowe Grundfos Alpha2. Nie wszędzie jednak cena ich jest przystępna a wybór duży. Z tego względu warto jest zapoznać się z ofertą hurtowni hydraulicznej Proterm. W miejscu tym dostępne są nie tylko popularne pompy Alpha2, ale także Alpha1, Magna 3 czy pompy Grundfos UPS. W sklepie tym liczyć można na szybką realizację zamówień, duży wybór a także fachowe doradztwo. Wszystkie pompy, które znajdują się w sklepie, są fabrycznie nowe, bez wad, oryginalne. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą!