Pomoc drogowa – pomysł na biznes

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad własnym biznesem? Może warto zastanowić się nad otwarciem firmy świadczącej usługi transportowe? Pomoc drogowa to jedna z opcji.

Zakres usług

Zanim podejmiesz decyzję o zarejestrowaniu firmy, należy określić zakres usług. Jeśli chcesz świadczyć pomoc drogową na terenie kraju i zajmować się głównie holowaniem aut, które uległy awarii to nie potrzebujesz specjalnych uprawnień i pozwoleń. Wszystko co będzie potrzebne to prawo jazdy, samochód oraz zarejestrowana firma. Transport aut na lawcie wiąże się oczywiście z zakupem odpowiedniego samochodu. Warto tu kierować się głównie jakością, przebiegiem i emisją spalin.

Formalności

Przed zarejestrowaniem firmy należy podjąć decyzję, czy usługi będą świadczone tylko w kraju czy również za granicą. Jeśli pomoc drogowa ma obejmować inne kraje europejskie, należy upewnić się, jakie pozwolenia i licencje obowiązują w danym kraju. Ważnym elementem jest również odpowiednie ubezpieczenie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Pozyskanie klientów

Kiedy firma już jest zarejestrowana i wszystko gotowe, można przejść do działania. Pomoc drogowa opiera się głównie na zleceniach od ubezpieczalni oraz na współpracy z warsztatami samochodowymi. Indywidualne zlecenia nie wygenerują rentownych zysków. Reklama oraz współpraca z mechanikami pozwoli na uzyskanie stałych zleceń. Zakładając pomoc drogową należy liczyć się z czasem na wypracowanie renomy.

Stale rozwijający się rynek motoryzacyjny, a także duża ilość starych aut poruszających się jeszcze po kraju sprawia, że pomoc drogowa jest cały czas potrzebna. Należy znaleźć tylko sposób na odpowiednią reklamę i nawiązać kontakty, które zapewnią zlecenia.