Podkłady higieniczne jako zabezpieczenie łóżka

Opieka na osobami starszymi, niepełnosprawnymi lub czasowo unieruchomiony wymaga wielu sprzętów i artykułów medycznych. W szczególności ogromne znaczenie ma zapewnienie pacjentom jak najwyższego poziomu higieny, w czym pomagają podkłady higieniczne. Z powodzeniem można je używać na łóżka lub innego rodzaju miejsca, narażone na przemoknięcie. Czym cechują się podkłady higieniczne i do czego służą? Wyjaśniamy.

Czym charakteryzują się podkłady higieniczne?

Podkłady higieniczne to produkty jednorazowego użytku wykorzystywane nie tylko w placówkach medycznych, ale również w warunkach domowych. Są one wykonane z nieprzepuszczalnego specjalnego antypoślizgowe laminatu, który zapobiega przeciekaniu i przemieszczaniu się podkładu na łóżku. Ich materiał doskonale wchłania i wiąże płyny, jednocześnie powodując, że nie wydostają się one z jego powierzchni.

Artykuły higieniczne w ofercie sklepu medycznego Rehamed dostępne są w kilku wariantach o różnej chłonności od 1 do 3. Są to między innymi produkty Seni Soft Super Dry wyposażone w superabsorbent, który z wyjątkiem doskonałej chłonności, ma właściwości antybakteryjne odpowiedzialne za neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów.

Miękka struktura artykułów powoduje, że korzystnie z nich jest swobodne oraz komfortowe. Dodatkowo są one testowane dermatologicznie, dzięki czemu w przypadku ich stosowania zmniejszone zostaje ryzyko alergiczne. Oprócz tego specjalna konstrukcja podkładów zapewnia dobry przepływ powietrza, eliminujący powstawanie bolesnych odparzeń.

Do czego wykorzystywane są podkłady higieniczne?

Artykuły higieniczne przede wszystkim są niezbędne do zachowania higieny osób starszych, niepełnosprawnych lub pacjentów, którzy z różnych przyczyn, na pewien okres pozostają unieruchomieni. Ze względu na to, że produkty dostępne są w kilku rozmiarach, można nimi bez problemu zabezpieczyć łóżka osób z nietrzymaniem moczu, a co za tym idzie, ochronić materac i pościel przed zabrudzeniem i przemoknięciem. W rezultacie zmniejsza to konieczność częstej wymiany pościeli chorego.

Podkłady higieniczne znajdują również zastosowanie podczas czynności pielęgnacyjnych, takich jak pomoc podczas codziennego mycia lub zmiana pampersa, lub pieluchomajtek. Ich używanie zwiększa komfort oraz pozwala na zachowanie warunków higienicznych pacjentów, natomiast opiekunom w znacznym stopniu ułatwia opiekę.

Tego typu artykuły higieniczne mogą być także wykorzystywane do zabezpieczania łóżek dzieci z problemem nietrzymania moczu lub do ochrony podłoża w trakcie przewijania niemowląt.