Pikniki lotnicze jako atrakcja turystyczna

Pikniki lotnicze są niezwykle widowiskowe, a w wielu miejscowościach doskonale sprawdzają się jako atrakcje turystyczne. Imprezy lotnicze to szansa na połączenie dobrej zabawy i poszerzenia swej wiedzy na temat samolotów. Jakie pikniki lotnicze w Polsce cieszą się największą popularnością? Oto kilka tych, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem.
Jedną z najbardziej znanych imprez tego typu jest piknik organizowany w Krakowie. To dzięki niemu pod koniec czerwca krakowskie Muzeum Lotnictwa Polskiego staje się jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Małopolski. Wielkim uznaniem cieszy się również Międzynarodowy Piknik Lotniczy Góraszka. To podwarszawskie lotnisko przyciąga lotniczymi pokazami, a dla wielu osób stało się synonimem dobrej zabawy. Podobną imprezą o międzynarodowym charakterze może się również pochwalić Bielsko-Biała. Tu pod koniec lata lotnisko w Aleksandrowie staje się wyjątkowo atrakcyjnym obiektem, a organizowane tu pokazy lotów i akrobacji szybowcowych przyciągają tłumy turystów z całej Polski.

Pikniki o bardziej lokalnym charakterze są też organizowane w Płocku oraz Radomiu. Choć mają one mniejszy zasięg, udział w nich dla wielu rodzin stał się szansą na wspólne spędzenie czasu w wyjątkowo atrakcyjny sposób. Jeśłi nie uda Ci się odwiedzić żadnego z w/w pikników zawsze pozostaje symulator lotu samolotem który da namiastkę tego co czują piloci podczas pilotowania kolosa jakim jest samolot pasażerski.