Opakowania kosmetyczne – jakie wybrać, aby wyróżniały się na sklepowych półkach?

Branża kosmetyczna to jeden z największych odbiorców plastikowych butelek oraz dopasowanych do nich nakrętek. Większość produktów, jakie znajdują się w naszej łazience, wykonanych jest właśnie z odpornego i wygodnego w użyciu tworzywa sztucznego. Jednocześnie producenci kosmetyków nieustannie zastanawiają się, jak lepiej dopasować się do potrzeb klientów i wyróżnić swój produkt na sklepowych półkach. Dzięki spersonalizowanej ofercie firmy Omega Plastics z pewnością będzie to łatwiejsze!

Z czego powstają najlepsze opakowania kosmetyczne?

Każdy produkt kosmetyczny potrzebuje bezpiecznego i szczelnego opakowania. Niekiedy na półkach drogerii możemy znaleźć produkty zamknięte w szklanych butelkach i słoiczkach. Ze względu na ryzyko rozbicia oraz mniejszą poręczność są one jednak rzadziej wybierane zarówno przez producentów kosmetyków, jak i klientów. Alternatywą dla nich są opakowania wykonane z tworzywa sztucznego. W branży kosmetycznej ze względu na swoje właściwości najlepiej sprawdzają się PP i HDPE.

HDPE to polietylen o dużej gęstości, pod skrótem PP kryje się natomiast polipropylen. Oba materiały są odporne na działanie substancji chemicznych oraz uszkodzenia mechaniczne, PP dodatkowo nie absorbuje wilgoci. Uważane są również za jedne z najbezpieczniejszych tworzyw sztucznych – jest to bardzo istotne w przypadku kosmetyków nakładanych bezpośrednio na twarz i ciało, by nie przenikały do nich toksyczne substancje z opakowań. PP i HDPE to również korzystny wybór z powodów ekologicznych, a coraz więcej klientów zwraca uwagę na etyczny aspekt swoich zakupów.

Wyróżnij się funkcjonalnością opakowania od Omega Plastics

Bezpieczny i wytrzymały materiał to nie jedyne, czego użytkownik kosmetyków wymaga od ich opakowania. Podczas codziennych zabiegów higienicznych najważniejsza okazuje się często wygoda korzystania z butelki wypełnionej szamponem, żelem pod prysznic lub balsamem do ciała. Z wielu kosmetyków korzystamy pod prysznicem lub po kąpieli, a więc oczekujemy, że opakowanie będzie poręczne, a jego zawartość łatwo dostępna. Dlatego firma Omega Plastics przygotowała butelki o różnych pojemnościach oraz wiele dopasowanych do nich nakrętek, pompek, triggerów, atomizerów i końcówek spieniających.

Każdy kosmetyk ma określoną konsystencję, która warunkuje również jego właściwości. Dobierając opakowanie produktu, trzeba wziąć to pod uwagę. Zaoferowanie klientowi nowych rozwiązań to sposób, by wyróżnić się na tle konkurencji! Coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki do mycia twarzy oraz ciała w formie pianki, którą można uzyskać dzięki odpowiedniej końcówce spieniającej. Żel pod prysznic, szampon i odżywka do włosów o lekkiej konsystencji mogą znaleźć się natomiast w butelce z pompką, co wielu klientów uważa za bardziej praktyczne rozwiązanie.

Personalizacja opakowania – sposób, by wyróżnić się na sklepowej półce

Określona wielkość, kształt i rodzaj nakrętki mają znaczenie nie tylko dla komfortowego korzystania z kosmetyku, ale mogą stać się charakterystyczną cechą danej serii produktów. Klienci zwracają uwagę na jakość wykonania i estetykę opakowań, a ich szata graficzna może stać się impulsem, by sięgnąć po kosmetyk i bliżej poznać jego właściwości. Dlatego w Omega Plastics dokładamy wszelkich starań, by zrealizować wizję klienta i zaoferować mu spersonalizowany produkt, który wyróżni go na tle konkurencji. Oprócz podstawowych parametrów, takich jak pojemność, kształt i rodzaj zamknięcia, nasi kontrahenci mogą liczyć na dużą dowolność w wyborze koloru poszczególnych elementów i dzięki temu tworzyć niepowtarzalne połączenia kolorystyczne, które będą współgrać z zaprojektowaną etykietą. Dodatkowo oferujemy możliwość wygrawerowania logotypu firmy na opakowaniu, co jeszcze bardziej podkreśla jego indywidualny charakter.

Wybór produktów marki Omega Plastics to nie tylko sposób na bezpieczne przechowywanie, ale także ukłon w kierunku estetycznego wyglądu opakowań, które przyciągną wzrok klientów.