Okna PCV, czy warto je montować ??

Okna PCV są ostatnimi czasy bardzo popularne, stanowiąc tańszą alternatywę dla okien drewnianych. Okna plastikowe, czyli wykonane z PCV wykazują sporą ilość zalet, dzięki czemu cieszą się zainteresowaniem klientów. Warto jednak pamiętać o tym, że nie są pozbawione wad – przed ich montażem należy dokonać zestawienia plusów i minusów, dzięki czemu wybór okien będzie przemyślany i racjonalny.

Okna PCV – zalety

Chyba główną zaletą okien PCV jest ich niska cena oraz funkcjonalność identyczna jak w przypadku okien drewnianych. Okna z PCV są dostępne w szerokiej gamie kolorów i deseni, dzięki czemu mogą imitować drewno i łatwo dopasować się do typu oraz funkcjonalności budynku. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji, wystarczy przecierać ramę ściereczką nasączoną wodą lub środkiem czyszczącym do okien – nie wpłynie to na jakość materiału. Na rynku jest wiele rozmiarów i kształtów okien plastikowych, występują zarówno w formie małych okienek łazienkowych, jak i dużych, przesuwnych drzwi tarasowych. Okna PCV mogą być uzbrojone w systemy antywłamaniowe, a jednocześnie są ekonomicznym wyborem za rozsądne pieniądze.

Okna PCV – wady

Oczywiście okna plastikowe nie są pozbawione wad, chociaż w porównaniu do innych typów okien, nie mają ich wiele. Minusem może być ich wygląd zewnętrzny – kolor i faktura ramy jest dobierana raz i później nie da się jej przemalować jak w przypadku okien drewnianych. Kłopotem może się okazać także blaknięcie ramy pod wpływem promieniowania słonecznego oraz wypaczanie okuć i profili. Dotyczy to okien z ciemnymi ramami, szczególnie tych, które są osadzone w ścianach skierowanych na południe.

Czy warto wybierać okna plastikowe?

Okna PCV są ekonomicznym rozwiązaniem, które nie obciąża zbytnio portfela i jednocześnie gwarantuje komfortowe użytkowanie. Okna plastikowe są szczelne, odporne na zmienne warunki atmosferyczne i często trwalsze, niż okna drewniane. Właśnie z tego powodu cieszą się popularnością – łączą bowiem przystępną cenę z solidnym wykonaniem. Co ważne, doskonale sprawdzą się w każdym domu.

więcej na: https://tricksbud.pl/