Odbudowa maszyn budowlanych – dlaczego warto? Naprawa maszyn budowalnych, wymiana części zamiennych

Nie każda firma posiada funusze na zakup nowego sprzętu budowlanego. Jednak aby zrealizować pracę potrzebne sa sprawne i dziąłające maszyny, które nagle nie staną na placu budowy z powodu awarii. W takiej sytuacji warto posatwić na odbudowę maszyn budowlanych, która jest znacznie tańsza a do tego syzbsza niż zkaup nowego sprzętu. Odbudowa maszyn budowlanych spraiwa, że urządzenia zyskują drugie życie.

Jak wygląda proces odbudowy maszyny budowlanej? Naprawa maszyn budowlanych

Po pierwsze, dokonywana jest weryfikacja i wstępny przeglądu tego, co może być nie tak i jakie bolączki ma maszyna. Ten proces jest bardzo ważny, a często wydaje się niezrozumiały. Warto jednak wiedzieć, że układ hydrauliczny to system, który działa współzależnie, a jeden element wpływa na drugi. Mimo, że podczas odbudowy maszyna jest rozbierana na części, to wcześniejsza diagnostyka pozwala określić, gdzie są największe problemy i pokazuje, gdzie szczególnie należy sprawdzić, co jest ich przyczyną.

Kolejny etap prac jest oczywiście szczegółowo opisany dla każdego przypadku. Wszystko zależy od tego, jak wyraźnie widać co dzieje się z maszyną – czy wiadomo, która część musi zostać naprawiona w pierwszej kolejności lub co ogólnie może być przyczyną danej awarii. Sprawdzany jest olej silnikowy, wymieniany jest on w razie potrzeby, wymieniane są filtry, spuszczana jest wodę ze cylindrów, usuwane są węże hydrauliczne, aby mogły wyschnąć przez kilka godzin w spokoju, zdejmowane wszystkie osłony. Po wykonaniu tych czynności zwraca się baczną uwagę na wszelkie ruchome części, które wchodzą ze sobą w kontakt lub są zużyte. Sprawdzane jest wszystko dokładnie przed ponownym złożeniem czegokolwiek w całość. Sprawdza się również stan każdego elementu – w tym otworów tłoczyska – pod kątem zużycia, aby nie musieć wkrótce ponownie rozkładać całej maszyny.

Ostatnim etapem jest zmontowanie wszystkiego z powrotem, a następnie uruchomienie i przeprowadzenie testu funkcjonalnego. Test funkcjonalny zapewnia, że wszystkie prace zostały wykonane prawidłowo, bez błędów podczas montażu lub brakujących elementów. Sprawdza się pobór mocy, wyciek oleju hydraulicznego i inne problemy przed przywróceniem do pracy.

Dlaczego warto postawić na odbudowę maszyn budowlanych? Odbudowa maszyn, zakup części zamiennych

Maszyny budowlane podczas pracy narażone są na duże zużycie. Jeśli zawiedzie układ hydrauliczny, cała maszyna budowlana przestaje działać. Nie wystarczą tylko naprawy niektórych części lub tylko wymiana niektórych elementów – wtedy naprawa będzie wyglądać tylko powierzchownie. Układ hydrauliczny musi zostać całkowicie zdemontowany i w razie potrzeby ponownie złożony z nowych części.

Maszyny budowlane pracują w ekstremalnych warunkach; dużo cierpią z powodu kurzu i brudu, są narażone na wysokie ciśnienia i wibracje podczas pracy, co prowadzi do powolnego zużywania się hydrauliki, elektroniki i innych komponentów. Dlatego sensownym jest, aby po upływie okresu użytkowania (niezależnie od tego jak długiego) zdemontować wszystko, rozebrać każdą część aż do pojedynczych śrub, wyczyścić wszystkie elementy, starannie sprawdzić je, a następnie ponownie zmontować maszynę,

Po zakończeniu procesu kompletnej przebudowy właściciele maszyn budowlanych otrzymują maszynę, która została dokładnie sprawdzona w wielu obszarach. Przeprowadzane są na niej wszelkiego rodzaju testy – stabilności, odporności na nacisk, wibracje; sprawdzamy wszystkie systemy (silniki, akumulatory, hydraulikę). Po odbudowie klient otrzymuje nie tylko niezawodne maszyny, ale również ekskluzywne produkty, których nie można kupić na stronach oficjalnych dealerów.

Zalety odbudowy maszyn budowlanych. Naprawy i odbudowa maszyn

Podsumowując, oto zalety odbudowy maszyn budowlanych:

-Oprócz większej wydajności pracy, maszyny budowlane zyskują na wytrzymałości i trwałości; odbudowana maszyna posłuży wiele długich lat

-Koszt naprawy używanej koparki będzie pięciokrotnie tańszy niż zakup nowej u dealerów;

Odbudowa maszyn zajmuje mniej czasu w porównaniu z produkcją nowych samochodów. Szybka odbudowa jest zaletą dla tych, którzy pilnie potrzebują sprzętu do pracy

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://hydroserwishs.pl/