Ocieplenie budynku – jak o to zadbać?

Odpowiednie ocieplenie budynku ma ogromny wpływ na wysokość rachunków, jakie będziemy opłacać w sezonie grzewczym za gaz lub węgiel. Wykonując szczelną termoizolację z wykorzystaniem dobrych materiałów, zapewniamy przyjazny mikroklimat i małe straty energii. Czym ocieplić dom, by zapewniał ciepło zimą i przyjemny chłód latem? Jaki materiał wybrać, by nie przepłacać, ale uzyskać pożądany efekt? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Styropian czy wełna – jaki materiał wybrać?

W naszym kraju najczęściej wykonuje się izolację cieplną z wykorzystaniem takich materiałów jak styropian lub wełna mineralna. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, ale z racji niższej ceny, zdecydowanie większą popularnością cieszy się styropian. Jest on stosunkowo prosty w układaniu, a możliwość docięcia go bez specjalistycznego sprzętu na dowolny wymiar sprawia, że praca nie jest specjalnie skomplikowana. Styropian zapewnia bardzo dobre parametry izolacyjne i jest nienasiąkliwy. Nie straszna mu więc woda ani trudne warunki atmosferyczne. Można go wykończyć tynkiem gruboziarnistym, cegłą elewacyjną lub imitacjami drewna.

Pamiętajmy jednak, by kupując styropian, wybierać jak najlepszą jakość. Niestety najtańszy styropian nie zapewni nam dobrych parametrów, a dodatkowo trzeba położyć jego grubą warstwę, co powoduje nie najlepszy wygląd otworów okiennych i drzwiowych. Wybierając styropian o dobrych parametrach technicznych, możemy liczyć na naprawdę ciepłe ściany, które w połączeniu z dobrą stolarką okienną będą w stanie zapewnić bardzo niskie straty ciepła w sezonie grzewczy. Gdzie kupić dobry styropian w niskiej cenie? Wartym uwagi miejscem jest skład budmar-lancut.com.pl, gdzie niska cena łączy się z bardzo dobrymi parametrami. Bardzo ważną zaletą tego sklepu jest możliwość taniego transportu bezpośrednio pod wskazany adres. Wszystko to sprawia, że wybór nie może być inny. Sprzedają tam zarówno styropian biały, jak i grafitowy. Można tam dostać też kleje i całe systemy elewacyjne, które nie tylko ładnie będą wyglądać na naszym domu, ale przede wszystkim zapewnia ochronę przed zimnem.