Nowoczesny styl – czy szafki RTV do niego pasują?

Wnętrza w stylu nowoczesnym dominują obecnie w większości mieszkań. Coraz więcej osób przekonuje się do minimalizmu i funkcjonalności, którymi cechuje ten sposób urządzania pomieszczeń w domu. Co zrobić, aby stworzyć nowoczesne wnętrze – z czego zrezygnować, a co zostawić? Czytaj dalej, by poznać odpowiedzi na te i inne pytania!

Wyznaczniki nowoczesnego stylu

Przy urządzaniu mieszkania w nowoczesnym stylu warto znać wyznaczniki, jakie charakteryzują ten rodzaj designu. Przede wszystkim są to wcześniej wspomniane funkcjonalność i minimalizm. We wszystkich pomieszczeniach panuje pełna harmonia, a sprzęty i meble codziennego użytku są bardzo łatwo dostępne – wiele z nich cechuje się wielofunkcyjnością. Kanapa nie jest tylko miejscem do siedzenia, lecz dzięki funkcji rozkładania można z łatwością zamienić ją w łóżko, a w jej pojemnikach schować wszystkie pościele i poduszki. Oprócz tego bardzo ważna jest kolorystyka – zarówno szafy jak i stoliki pod telewizor w nowoczesnym wnętrzu są białe, czarne lub w jasnym odcieniu drewna.

Jak urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym?

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji, dzięki którym dowiesz się, jak możesz urządzić konkretne pomieszczenia w nowoczesnym stylu:

  • salon – nowoczesny salon powinien cechować się relaksującym klimatem i prostotą form, dlatego nie należy przesadzać z ilością znajdujących się w nim mebli. Zamiast pełnej meblościanki dobrym rozwiązaniem mogą być komody pod TV lub szafki pod telewizor, które znajdziesz w https://vivaldimeble.pl/szafki-rtv. Umożliwią one przechowywanie i organizację płyt, kaset lub konsoli do gier. Nie można też zapomnieć o dużej kanapie – od kilku lat w nowoczesnych wnętrzach dominują rozkładane narożniki.
  • sypialnia – nowoczesna sypialnia to pokój urządzony bardzo minimalistycznie. Nie może w niej zabraknąć dużego łóżka w centralnym punkcie, stolików nocnych oraz szafy – najlepiej z dużym lustrem, optycznie zwiększającym powierzchnię pokoju. W sypialni dziecięcej powinno się też znaleźć pojemne biurko z dużą powierzchnią do pracy.
  • kuchnia – nowoczesna kuchnia nie musi być biała! Projektanci coraz częściej proponują aneksy kuchenne z frontami w czarnych lub czerwonych kolorach, które świetnie kontrastują z jasnymi ścianami. Dobrym rozwiązaniem jest też zabudowa wszystkich sprzętów, a szczególnie lodówki i zmywarki.
  • łazienka – w nowoczesnej łazience nie może zabraknąć prysznica umożliwiającego szybkie odświeżenie się, gdy zajdzie taka potrzeba. Jeśli masz wystarczającą ilość miejsca, warto połączyć go z wanną. W łazience niezwykle ważną rolę odgrywa armatura w białym lub w czarnym, matowym kolorze oraz dobre oświetlenie.
Nowoczesny styl - czy szafki RTV do niego pasują?

Czy styl nowoczesny to rezygnacja z dodatków?

Czy urządzenie mieszkania w nowoczesnym stylu oznacza rezygnację z wszelkich dodatków? Wcale nie! W tego rodzaju wnętrzach nie brakuje subtelnych ozdobników, dopasowanych tekstyliów i kwiatów, lecz wszystkie te akcesoria dobrane są w sposób przemyślany i nie utrudniają korzystania z mieszkania. Dodatki takie mogą zdobić na przykład półki ścienne, szafki RTV lub regały na książki.