Najważniejsze atrakcje w Barcelonie

Barcelona zachwyca, a wycieczki po jej terenie od lat cieszą się bardzo dużą popularnością. To miasto to malownicze zakątki oraz cenne perełki dawnej architektury, to również wyjątkowy klimat, którym Hiszpania może zachwycić każdego z nas. Jakie obiekty wyróżniają się w tym mieście? Jakie atrakcje koniecznie powinniśmy uwzględnić w swym programie zwiedzania Barcelony?


Historyczne spacery po Barcelonie
Tętniąca życiem Barcelona będzie kuszącym celem wycieczki dla każdego miłośnika historii, a zabytków, które warto zwiedzić, jest tu sporo. Niezapomnianych wrażeń każdemu z nas dostarczy spacer po Dzielnicy Gotyckiej, przyciągającej wspaniałą zabudową oraz atmosferą. XIV-wieczna kaplica palatyńska, siedziba wicekróla Katalonii czy okazały ratusz – oto cenne atrakcje, z jakimi można się tu spotkać. Najcenniejszym skarbem pozostaje tu jednak kościół Santa Maria del Mar, będący jednym z ciekawszych przykładów gotyku katalońskiego na świecie.

Budowle Gaudiego: na jakie obiekty warto zwrócić szczególną uwagę?
Jedną z najważniejszych atrakcji Barcelony jest ogromna ilość secesyjnych budowli, które zachwycają swymi kształtami, nietypowymi formami i pięknymi kolorami. To dzieła Gaudiego – wybitnego architekta, którego twórczość stała się jedną z wizytówek Hiszpanii. Casa Calvet, Casa Battlo, Casa Mila oraz Casa Vicens – oto wybrane rezydencje, którym warto się uważniej przyjrzeć podczas zwiedzania Barcelony. Obowiązkowym punktem w programie wycieczki śladami Gaudiego jest kościoła Sagrada Familia – potężna budowla, która stała się jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów sakralnych na świecie.

Spacery po ulicach Barcelony są wyjątkową przygodą, na którą z pewnością warto postawić. W tym mieście nudzić się nie można, a czas spędzony na poznawaniu jego najpiękniejszych zakątków każdemu z nas sprawi wiele radości.