Najpierw “urządź” łazienkę lub kuchnię, a dopiero potem instaluj pralkę.

Wbrew wszelkim pozorom, zaprojektowanie łazienki i kuchni nie należą do najprostszych zadań. Warto urządzić te pomieszczenia tak, by były funkcjonalne i podobały nam się. Są to czynności pełne wyzwań, ponieważ w tych miejscach montuje się krany, zlewy, instalacje elektryczne itp. Poniżej, kilka wskazówek, jak poradzić sobie z tym etapem remontu czy projektowania domu tak, aby potem można było zainstalować pralkę w taki sposób, aby możliwe było wysunięcie jej w razie ewentualnej potrzeby naprawy pralki lub serwisu pralki. .

Czynności montażowe zależą głównie od lokalizacji tzw. sanitariów i od sposobu ogrzewania pomieszczenia. W inny sposób zaprojektujemy ją w przypadku podłogowego ogrzewania, a w inny podczas montowania tradycyjnego grzejnika. Od tego zależeć będzie również potrzeba dodatkowej wentylacji. Jednak mimo to, największy problem może wiązać się z układem elektrycznym, który powinien być doskonale dopasowany do naszych potrzeb. Warto odpowiedzialnie przemyśleć kwestie rozkładu takich urządzeń, jak między innymi pralka. Musimy przewidzieć jej ustawienie, które zagwarantuje nam wygodną i bezpieczną obsługę. Poza tym warto pomyśleć o przestrzeni wokół – miejscu na przechowywanie brudnej bielizny i środków do prania. Ze względów bezpieczeństwa miejsce na pralkę musi być szersze o mniej więcej 10 cm – ze względu na drgania, jakie wywołuje ona podczas pracy. Normy dotyczące minimalnej odległości pralki od umywalki i wanny ustalają ją jako 60 cm. W związku z tymi wymaganiami, należy wszystko przemyśleć, a nie robić na tak zwany “styk”. Zaangażowanie w początkowych etapach prac odwdzięczy się brakiem pomyłek i niedociągnięć, a w razie potrzeby naprawy pralki lub serwisu pralki, ułatwi do niej dostęp i umożliwi pracę serwisantowi. .  

Ma to związek również z takimi kwestiami jak określenie lokalizacji okienek rewizyjnych, syfonu odpływowego, jak również zbadaniem jakiej długości powinny być węże. Będzie to szczególnie istotne podczas awarii. W takim przypadku fachowcy powinni mieć możliwość sprawnego i swobodnego wysunięcia urządzenia, na przykład z zabudowy.  

W razie takich awarii czy usterek warto skontaktować się ze specjalistami, którzy służą pomocą w naprawie pralek oraz serwisu pralek. Takie usługi oferuje krakowski serwis i naprawa pralek.