Najmodniejsze drzwi zewnętrzne w 2023 roku

Drzwi zewnętrzne są wizytówką domu. Z tego względu powinny być nie tylko wybrane pod kątem najwyższej jakości wykończenia, ale również przyciągać wzrok. Jakie drzwi zewnętrzne wybrać, aby wyróżniały nasz dom na tle innych posesji?

Obecnie główną kategorią, która determinuje wybór drzwi zewnętrznych, jest ich jakość. Klienci producentów drzwi zewnętrznych chcą, by zakupiony produkt posłużył im przez wiele lat. Wysoki standard techniczny jest ważniejszy niż ekstrawaganckie wzornictwo. Drzwi muszą być wykonane z trwałych materiałów, a oprócz tego,  w dobie kryzysu klimatycznego, termoizolować dom i w rezultacie redukować zużycie energii. Dużym zainteresowaniem cieszą się drzwi stalowe wypełnione pianą poliuretanową. Kombinacja materiałów to gwarancja szczelności i niskiego współczynnika przenikania ciepła, która przyczynia się do obniżania rachunków za ogrzewanie. Wytwarzaniem stalowych drzwi termoizolacyjnych zajmuje się m.in. firma Stalprodukt Zamość. Drzwi termoizolacyjne o niskim współczynniku przenikania ciepła, dostępne w sklepie producenta, są zgodne z wymaganiami projektu rządowego Czyste Powietrze. 

Jakie wzory drzwi są dziś trendy?

Wygląd drzwi zewnętrznych jest również istotny. Klienci coraz częściej wybierają drzwi pełne w odcieniach szarości (czyli gładkie skrzydła) – ich wykończenie doskonale wpisuje się w nowoczesne projekty domów jednorodzinnych, w których szkło i metal jest dominantą wnętrza. Coraz częściej wybiera się również drzwi z naświetlami, które są dodatkowym źródłem światła przy wejściu do domu. Jednym z producentów drzwi zewnętrznych, który oferuje szeroką gamę nowoczesnych projektów, jest Stalprodukt Zamość. W katalogu firmy znajdziecie drzwi zewnętrzne z naświetlami, drzwi zewnętrzne pełne oraz wiele innych produktów zgodnych z aktualnymi wymaganiami rynkowymi.

Modne pochwyty w drzwiach zewnętrznych

Coraz częściej w modnych projektach domów jednorodzinnych klamki w drzwiach zewnętrznych zostają zastępowane pochwytami. Jeszcze niedawno pochwyty były zarezerwowane do wejść w miejscach publicznych – w biurach czy sklepach. Dziś pojawiają się również w domach. Propozycje producentów drzwi zewnętrznych, są lekkie, nowoczesne i minimalistyczne. Dobrze sprawdzają się przy modernistycznych bryłach z drzwiami z PVC lub aluminium. W realizacjach dominują długie antaby, które same w sobie są dekoracją i drzwi z nimi nie potrzebują już dodatkowych elementów dekoracyjnych ani żłobień. Warto jednak wiedzieć, że nie do wszystkich drzwi pasują takie uchwyty. W domkach o rustykalnym stylu i przy drewnianych drzwiach nadal zdecydowanie lepiej prezentują się klasyczne klamki.

Jakie kolory drzwi są dziś modne?

Jeszcze do niedawna kolor drzwi powinien odpowiadać kolorowi stolarki okiennej, a nawet kolorowi elewacji. W ostatnim czasie zdecydowanie się od tego odchodzi. Kolor drzwi ma być wyróżnikiem, czymś, co przyciąga uwagę i skupia wzrok — absolutnie nie powinien stapiać się z kolorem ścian i okien. Kolor staje się wisienką na torcie. Drzwi niebieskie, zielone, czerwone – czemu nie? Na pewno przyciągną uwagę i zapadną w pamięć, a do tego staną się charakterystycznym elementem naszej posesji.

artykuł sponsorowany