Najczęściej tatuowane miejsca na ciele

Marzysz o swoim pierwszym tatuażu, ale nie wiesz, na jakiej części ciała powinien powstać? A może przymierzasz się do ponownego ozdobienia swojej skóry, ale wciąż masz wątpliwości, czy wybrana przez Ciebie partia ciała będzie odpowiednia? Niezależnie od tego, czy masz już za sobą pierwszą przygodę z tatuowaniem, czy nie, sprawdź, na jakich częściach ciała tatuaże powstają najczęściej.

Miejsca na ciele, które są idealne na pierwszy tatuaż

Nie bez powodu istnieją takie miejsca na ciele, które są najczęściej tatuowane. Czy wiesz o tym, że robienie tatuażu na wybranych partiach ciała może przynieść mniej bólu, niż na innych? Wiele osób zwraca uwagę na tę kwestię i wybierając się do studia tatuażu, decyduje się na wykonanie malunku właśnie w tym miejscu na ciele, którego wytatuowanie nie sprawi im dużego dyskomfortu. Do miejsc, które są najchętniej wybierane przez klientów studiów tatuażu, takich jak salon tatuażu Art Force Tattoo, należą w związku z tym:

  • przedramiona,
  • ramiona,
  • uda,
  • łydki,
  • plecy (górna część).

Lista czułych miejsc na ciele jest całkiem długa, w związku z czym niewiele jest części ciała, których wytatuowanie sprawia stosunkowo mało bólu. Oczywiście to, jak dana osoba odczuwa ból czy w ogólnym ujęciu dyskomfort, jest silnie uzależnione od tego, jaka jest jej indywidualna odporność na takie doznania. Dobrze też wspomnieć o tym, że istotna jest wielkość tatuażu oraz poziom trudności jego wykonania: im bardziej skomplikowany jest szkic, tym z większym bólem może się wiązać jego realizacja. Wiele osób uważa, że na przykład tatuaże w stylu dotwork są bardziej bolesne niż te, które tworzone są metodą tradycyjną.

Pozostałe partie ciała, które są często tatuowane

Liczna grupa klientów studiów tatuażu (szczególnie kobiety) decyduje się na zrobienie tatuażu na kostce. Równie popularne są tatuaże za uchem – także głównie wśród płci pięknej, choć czasami również wśród panów. Zdecydowanie rosnącym zainteresowaniem cieszą się też te tatuaże, które są wykonywane na nadgarstku.

Na przestrzeni lat obserwuje się wzrost popularności tatuaży robionych w okolicach obojczyka. Bardzo często stawiają na nie panie, które pierwszy raz wybierają się do salonu tatuażu, z myślą o zrobieniu delikatnego dzieła, które podkreśli jedynie ich naturalne piękno. Równie dużym uznaniem wśród klientów salonów tatuażu cieszą się tatuaże na szyi – niezależnie od tego, z jakiej dokładnie strony są robione. Niemniej przednią część szyi tatuują sobie zarówno mężczyźni, jak i kobiety, natomiast jej tylną stronę głównie panie.