Najczęściej popełniane błędy przy tatuażach

Nie byłoby laserowego usuwania tatuażów, ani coverów, gdyby ludzie nie popełniali błędów. Tymczasem błądzić jest rzeczą ludzką i wciąż podczas wybierania, robienia lub pielęgnacji tatuażu popełniamy wiele błędów. Przedstawiamy te najczęściej popełniane, abyś mógł ich uniknąć – i nie żałował, że twój tatuaż nie wygląda tak, jak to sobie wyobrażałeś!

Nieprzemyślane decyzje

Choć może to być oczywiste, przypominamy: tatuaż z założenia jest na całe życie. Niby można go usunąć za pomocą lasera lub zakryć innym wzorem, ale proces ten jest żmudny, bolesny i nie zawsze efekty są tak dobre jak oczekiwania. Lepiej więc wybrać tatuaż, który naprawdę będziesz mógł nosić na skórze już na zawsze. Nie podejmuj decyzji pod wpływem impulsu, dokładnie przemyśl wzór, umiejscowienie, a nawet rozmiar. Jeśli masz wątpliwości – skonsultuj się z tatuażystą. Jest to osoba, która ma duże doświadczenie, więc możesz jej zaufać w kwestii wyboru miejsca, wielkości oraz wzoru tatuażu.

Wybór salonu tatuażu

To również powinno być oczywiste, ale jak już wspomnieliśmy – gdyby ludzie nie popełniali błędów, tatuaży nie trzeba by usuwać. Wybór odpowiedniego studia tatuażu powinien być drugim, najbardziej przemyślanym wyborem – zaraz po wzorze nowej dziary. Dobrzy artyści się cenią, dlatego powinna zaniepokoić cię zbyt niska cena. Okazje się zdarzają, jednak koszt wykonania tatuażu to nie tylko koszt tuszów i igieł, ale również wiedza i doświadczenie tatuażysty oraz twoje bezpieczeństwo – nie warto na tym oszczędzać.

Wybór tatuażysty

Doświadczony tatuażysta wykona na twoim ciele dowolnie wybrany wzór. Jednak każdy artysta ma swój ulubiony styl lub style, w których czuje się najlepiej. Dlatego właśnie w salonach tatuażu znajdziesz nie jedną, a kilka osób wykonujących dziary – w ekipie Studia Tatuażu JUNIORINK z Warszawy to aż dziesięć osób, z których każda jest biegła w innych rodzajach rysunku. Dlatego, zanim zdecydujesz się na wizytę u wybranego tatuażysty, przejrzyj jego portfolio.

Błędy pielęgnacyjne

Wybrałeś odpowiedni wzór, salon i artystę, a twoja dziara jest już na skórze? Teraz wszystko w twoich rękach. Pamiętaj, aby o nowy tatuaż dbać w sposób szczególny, najlepiej za pomocą kosmetyków specjalnie przeznaczonych do pielęgnacji tatuaży. Delikatnie przemywaj, smaruj, chroń przed słońcem oraz nie zakrywaj tatuażu, ponieważ skóra musi oddychać. Pod żadnym pozorem nie zrywaj strupków, a jeśli coś cię zaniepokoi, skonsultuj się z tatuażystą lub lekarzem. Dzięki temu twój tatuaż będzie dokładnie taki, jak sobie wymarzyłeś – i będzie cieszył oko przez długie lata.