Na jakie zabiegi warto się zdecydować, będąc w SPA?

Mityczna „chwila dla siebie” bywa trudna do znalezienia w tempie codziennego życia. Chociaż można odprężyć się za pomocą gorącej kąpieli czy popołudniowej drzemki, stres dosyć szybko powraca w postaci napiętych mięśni oraz zmarszczonego czoła. Dobrym „lekarstwem” na takie objawy jest pobyt w SPA. Jakie zabiegi znajdują się w ofercie podobnych placówek?

Wystarczy tylko weekend, aby w pełni zregenerować siły i nabrać energii na kolejne tygodnie. Należy jednak wybrać okoliczności przyrody sprzyjające odpoczynkowi, a także resort, który zapewni kompleksową opiekę nad różnymi partiami ciała. Ciekawą propozycją jest połączenie wizyty w SPA z wypadem nad polskie morze: świeża, pełna jodu bryza sprawi, że poprawi się nie tylko nasze samopoczucie, ale i zdrowie. Spacer po plaży i widok wiecznie powracających fal pomogą w odzyskaniu spokoju ducha i uciszeniu „wewnętrznego sztormu”.

Polecane zabiegi w obiektach SPA nad morzem

Opisywane „zabiegi” można podzielić na kilka kategorii. Wizyta w resorcie jest idealną okazją do spróbowania „kuracji” całego ciała – niektóre obiekty SPA nad morzem oferują różnorodne rytuały, które mają na celu odżywić, ujędrnić i oczyścić skórę, a ponadto zrelaksować mięśnie „pacjenta”. Do takiej pielęgnacji używa się np. kremowych czy kawowych peelingów i koziego mleka lub czekolady. Innym rodzajem aktywności w SPA mogą być masaże, które dzielą się na manualne (nierzadko wykorzystujące rozmaite akcesoria, np. gorące kamienie) i mechaniczne.

W profesjonalnych obiektach SPA nad morzem, takich jak m.in. Resort Laola w Pobierowie znajduje się nie tylko strefa z zabiegami kosmetycznymi, ale również z aktywnościami opartymi na realnej poprawie kondycji i zdrowia „pacjentów”. W tego rodzaju placówkach można zapisać się zarówno na „typowy” masaż, jak i np. elektroterapię. Proponowane obiekty zapewniają wiele zabiegów z zakresu fizykoterapii, które są szczególnie atrakcyjne dla osób poszukujących miejsca na tzw. wczasy rehabilitacyjne.

Hydroterapia oraz balneoterapia w obiektach SPA nad morzem

W trakcie hydroterapii stosuje się leczące właściwości wody, a podczas balneoterapii – różne surowce naturalne. Resort SPA nad morzem w Pobierowie oferuje m.in. kąpiele solankowe, które sprawiają, że poprawia się praca układu krwionośnego. Interesującym zabiegiem są też okłady borowinowe: z jednej strony oczyszczające skórę z wszelakich zanieczyszczeń, z drugiej pozytywnie wpływające na krążenie i np. bóle reumatyczne. Wysoką popularnością cieszy się również hydromasaż, polecany do ogólnej regeneracji mięśni.