Na czym polega regeneracja turbosprężarek na odległość?

Turbosprężarka samochodowa to urządzenie bardzo przydatne, ale również podatne na uszkodzenia. Najskuteczniejszym sposobem pozbycia się usterek, awarii oraz nieprawidłowości w działaniu tego mechanizmu jest przeprowadzenie jego regeneracji w profesjonalnym serwisie. Jednak nie zawsze bezpośrednio kontakt z serwisem jest możliwy. Rozwiązaniem wtedy jest regeneracja na odległość. Na czym ona polega?

Czym jest regeneracja turbosprężarki?

Regeneracja to nic innego jak procedura naprawy urządzenia – w tym przypadku turbosprężarki – w taki sposób, by przywrócić ma stan pierwotnej sprawności. Po prawidłowo przeprowadzonej regeneracji turbosprężarka powinna charakteryzować się takimi samymi (lub przynajmniej bardzo zbliżonymi) parametrami pracy, a jej żywotność powinna ulec znacznemu wydłużeniu. Pod tym względem jest regeneracja różni się od innych metod naprawy, które koncentrują się przede wszystkim na usunięciu bieżących usterek, a nie poprawie ogólnego stanu urządzenia.

Jak przebiega regeneracja?

Regeneracja turbosprężarki przebiega w kilku etapach. Pierwszym z nich jest wymontowanie urządzenia z samochodu, a następnie rozebranie go na pojedyncze części. W kolejnych krokach części te są dokładnie oczyszczane (np. przy użyciu specjalnych myjek ultradźwiękowych) i poddawane skrupulatnej ocenie ich stanu. Części, które uległy uszkodzeniu lub wyeksploatowaniu w nadmiernym stopniu są wymieniane na fabrycznie nowe. Po złożeniu turbosprężarka jest testowana pod kątem swojej wydajności – jeśli spełni określone wymogi, może zostać zainstalowana ponownie w samochodzie.

Regeneracja to popularna usługa, przede wszystkim ze względów finansowych – średni koszt takiej naprawy to kilkaset złotych, podczas gdy kupno nowej turbosprężarki to wydatek rzędu kilku tysięcy.

Na czym polega regeneracja na odległość?

Regeneracja na odległość to atrakcyjna usługa, oferowana przez niektóre serwisu samochodowe specjalizujące się w naprawach turbosprężarek – jednym z nich jest firma Silesia Cars Center. Polega ona na tym, że kierowca samodzielnie wymontowuje turbosprężarkę ze swojego samochodu, a następnie przesyła ją na adres serwisu. Po przeprowadzeniu naprawy oraz przetestowaniu urządzenia serwis odsyła je na wskazany przez klienta adres wraz z instrukcją prawidłowego montażu. Rozwiązanie to kierowane jest przede wszystkim dla kierowców, którzy nie mają czasu lub możliwości – np. ze względu na zbyt duży dystans – by oddać samochodów bezpośrednio w ręce mechaników. Finansowo usługa nie jest droższa od zwykłe regeneracji – do jej ceny wystarczy dodać koszt przesyłki.