Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej?

Ślub to jeden z najważniejszych dni życia każdego człowieka. A żeby był udany, wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Rezerwacja sali weselnej to jedna z pierwszych rzeczy, które należy zrobić po oświadczynach. Obecnie na termin czeka się nawet dwa lata, szczególnie jeśli ślub ma się odbyć w weekend. Na co zatem warto zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej?

O czym warto pamiętać przy wyborze sali weselnej? 

Przed wyborem idealnej sali weselnej należy ustalić najważniejsze priorytety, dzięki którym liczba dostępnych lokali zostanie zawężona i łatwiej będzie spośród nich wybrać. Najważniejsze sprawy, o które warto zadbać to: 

  • budżet: czy jest nieprzekraczalny, czy może trochę wzrosnąć? Menadżerowie sal zazwyczaj podają cenę za talerzyk, choć później może ona wzrosnąć. Z drugiej strony zwykle nie przychodzi około 20% zaproszonych gości, więc te koszta się jakoś wyrównują,
  • styl, w którym państwo młodzi zamierzają urządzić wesele: warto się wcześniej upewnić, że przystrojenie sali nie będzie stanowiło problemu. Najlepiej, jeśli sam lokal będzie urządzony jak najbardziej neutralnie,
  • kuchnia: jedzenie jest jednym z najważniejszych elementów wesela, warto zatem przyjść wcześniej do lokalu i skosztować oferowanych dań. Dobrze się także dowiedzieć, jak wyglądają opcje wegetariańskie i wegańskie.

Czy lokalizacja ma znaczenie?

Oczywiście, lokalizacja ma ogromne znaczenie w organizowaniu wesela. Sale poza miastem mają swój urok, jednak warto pamiętać, że nie wszyscy goście są mobilni. Poza tym państwo młodzi również musieliby tam wielokrotnie jeździć, choćby żeby przygotować salę czy dogadać szczegóły. Warto także sprawdzić, czy niedaleko sali znajduje się parking — w końcu żaden gość wolałby nie przemierzać dużych odległości w środku nocy. Jeśli chodzi o wesela nad morzem, dobrym wyborem może być Hotel Orle, którego pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w obsłudze dużych uroczystości. 

Sala weselna marzeń

Do omówienia pozostaje jeszcze kilka detali, które mogą mieć wpływ na końcowy wybór sali weselnej, na przykład czy w danym dniu odbywa się jeszcze jakieś inne przyjęcie? Czy obiekt ma do zaoferowania coś, co mogłoby zająć najmłodszych uczestników imprezy? Jeśli wesele odbywa się latem, czy jest to dyspozycji klimatyzacja? Czy miejsce jest przystosowane do osób niepełnosprawnych? Każda para młoda chce, by goście dobrze się bawili, a odpowiedzi na te pytania mogą znacząco podnieść ich komfort.