Mieszkanie z ogródkiem – jakie ma zalety, jak wybrać odpowiednie?

Zakup mieszkania to poważne przedsięwzięcie wymagające podjęcia wielu ważnych decyzji. Warto zastanowić się nad nabyciem apartamentu z ogrodem, który ma sporo zalet – docenią je w szczególności mieszkańcy dużych miast.

Mieszkanie z ogrodem – jak to możliwe?

Mieszkanie jest określeniem odnoszącym się do lokali w blokach wielorodzinnych. W przypadku mieszkań z ogrodem nie jest inaczej. Znajdują się one w blokach – z tym że na parterze. Dzięki temu lokatorzy mają dostęp do własnego ogródka – tego typu teren jest dzielony pomiędzy kilka mieszkań, każdemu z nich przypisana jest określona część. Pandemia koronawirusa spowodowała, że wzrosło zapotrzebowanie na apartamenty z ogrodem. Warszawa to doskonały przykład miasta, gdzie deweloperzy sprzedają coraz więcej tego typu nieruchomości.

Mieszkanie z ogrodem – jakie są jego zalety?

Klienci firmy deweloperskiej Ronson, którzy zdecydowali się na zakup mieszkania z ogrodem, podkreślają przede wszystkim wygodę tego rozwiązania. Do ogrodu można wyjść w każdej chwili, jest to też idealne miejsce do uprawiania różnych roślin. Niektórzy obawiają się, że kupując lokal na parterze, będą bardziej narażeni na hałasy z ulicy oraz na kradzieże. Należy jednak pamiętać o tym, że obecnie deweloperzy przykładają ogromną wagę do kwestii związanych z bezpieczeństwem. Inwestycje realizują w lokalizacjach, które nie sąsiadują bezpośrednio z ulicami. Przeważnie są to kameralne, spokojne osiedla. Ponadto deweloperzy dodatkowo zabezpieczają mieszkania na parterach poprzez wstawianie antywłamaniowych drzwi i okien. Mieszkanie z ogrodem zapewnia dodatkową przestrzeń, która przydaje się nie tylko dużym rodzinom.

Mieszkanie z ogrodem – o czym pamiętać?

Decydując się na zakup mieszkania z ogrodem, należy przede wszystkim kierować się indywidualnymi potrzebami. Zdecydowanie opłaca się przejrzeć oferty różnych firm deweloperów pod kątem cen oraz zawartości. Liczą się nie tylko stawki za metr kwadratowy, ale też metraż, rozkład pomieszczeń oraz okolica, w jakiej znajduje się mieszkanie.