Materace Kokosowe

Właściwości materacy

Materace kokosowe są stosunkowo bezpieczne dla zdrowia, świadczy o tym szereg właściwości charakteryzujących tego rodzaju wkłady. Oględziny warto rozpocząć od informacji dotyczącej najważniejszego elementu ich budowy – włókien kokosowych. Najczęściej powstają one podczas procesu produkcyjnego polegającego głównie na prasowaniu i lateksowaniu skorupy orzecha kokosowego. Przygotowany w ten sposób materiał zostaje umieszczony w strukturze materaca i naturalnie ogranicza możliwość rozwoju niebezpiecznych bakterii oraz roztoczy. Warto wspomnieć , że materace wzmocnione włóknem kokosowym w przeciwieństwie do zwykłych modeli wyróżniają się zwiększoną twardością powierzchni, co sprawia, że mają znacznie większą stabilność. Dzięki temu kręgosłup każdego użytkownika zyskuje najlepsze podparcie, a ciało osoby śpiącej nie zapada się w głąb materaca. Dodatkowo, specjalna warstwa kokosowa we wkładzie odznacza się dużą przewiewnością i zapobiega odkształcaniu się oraz uszkodzeniom mechanicznym nawet w czasie długotrwałego używania.

Rodzaje materacy kokosowych

Nowoczesne włókna kokosowe wykorzystuje się obecnie w różnych typach materacy. Które spośród nich są najlepsze i najbardziej wygodne? Wielu klientów decyduje się na wybór wkładów, które składają się z innowacyjnych pianek – takich jak na przykład w modelu Carnival – 4 cm termo-elastycznej pianki czy tez Silver – 3 cm ortopedycznej pianki. Poza tym, świetnym rozwiązaniem będzie również zakup modeli zawierających wytrzymałe sprężyny kieszeniowe – ich połączenie z warstwami włókien kokosowych pozwala osiągnąć efekt niezwykle wygodnego odpoczynku – leżąc użytkownik odczuwa zalety elastyczności punktowej, jak i utwardzoną, lecz bardzo sprężystą powierzchnię wkładu. Tego typu modele doskonale sprawią, że uda nam się zapomnieć o nawracających bólach pleców i szyi.

Kto powinien wybrać materac z kokosem?

Perfekcyjnie wykonanie i odznaczenie wysoką jakością materace z kokosem są idealnym wyborem dla osób ceniących twardsze wkłady, które zagwarantują optymalne podparcie sylwetki. Są one w stanie efektywnie zapobiegać powstawaniu lub pogłębianiu się wad postawy nie tylko w przypadku dzieci, ale także dorosłych. Niewątpliwie dzięki elastycznej, ale też bardzo stabilnej powierzchni materac kokosowy może doskonale podtrzymywać sylwetkę i kręgosłup osoby cięższej oraz partnerów śpiących razem na materacu. Naturalne właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne tego typu wkładu sprawiają, że jest on polecany również dla alergików – kolejne warstwy materaca kokosowego nie będą gromadzić zanieczyszczeń, jednocześnie umożliwiając swobodny odpływ gorącego powietrza, tym samym minimalizując ryzyko powstawania pleśni. Należy również wspomnieć o tym, że materace z kokosem doskonale sprawdzają się jako podłoże do wypoczynku łóżeczek dziecięcych, ponieważ pozwalają najmłodszym w odpowiedni, wygodny sposób ułożyć się do snu, dbając zarazem o prawidłowe kształtowanie się ich układu kostno-mięśniowego.

Higiena z materacem kokosowym

Wkłady, w których budowie znajduje się kokos nie potrzebują wykonywania specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wszystko dzięki naturalnym właściwościom włókien kokosowych, zdolnych samodzielnie zapobiegać rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów, a jednocześnie zbieraniu się wilgoci pod powierzchnią kolejnych warstw materaca. Nowoczesne modele materacy z kokosem wytwarzane między innymi przez materace Bielsko-biała lub materace Zielona góra są projektowane w taki sposób, by nie trzeba było ich czyścić lub wietrzyć. Jak w przypadku każdego materaca warto natomiast unikać zalania wkładu, a ponadto pamiętać o regularnym praniu pokrowca w odpowiedniej temperaturze. Wybierając konkretny model z kokosem należy w związku z tym przyjrzeć się, czy został on wyposażony w powłokę łatwą do ściągania i ponownego zakładania.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem z materacami https://centrummateracy.com/