Markowe oprawki. Czy warto w nie zainwestować?

Okulary to istotny dodatek, który w istotny sposób wpływa na nasz wizerunek. Na wybór oprawek szczególnie dużą uwagę zwracają kobiety, które okulary traktują na równi z ubiorem i pozostałymi dodatkami stylizacyjnymi. W sprzedaży dostępne są zarówno „zwykłe” oprawki damskie, jak i ich markowe odpowiedniki, sygnowane logiem znanych projektantów i domów mody. Takie oprawki są znacznie droższe, ale mimo tego, nie brakuje chętnych do ich zakupu. Sprawdźmy, czy rzeczywiście warto w nie inwestować!

Oprawki damskie, a kwestie mody i kreowania wizerunku

Okulary już dawno przestały być traktowane jedynie jako praktyczne akcesorium, którego zadaniem była korekcja wzroku. Dziś okulary to jeden z najważniejszych dodatków stylizacyjnych, którego rola jest tym bardziej istotna, że oprawki nosimy każdego dnia i nie zmieniamy ich tak często, jak ubrania, buty i torebki. W związku z tym, okulary powinny być na tyle uniwersalne, aby pasowały do większości naszych codziennych stylizacji oraz dopasowane do naszej twarzy, urody i poczucia estetyki.

Które marki wybrać?

W sprzedaży dostępne są zarówno oprawki damskie mało znanych producentów, jak i markowe akcesoria, ozdobione dodatkowo logiem znanej marki. Wiele kobiet ulega pokusie i decyduje się wydać na markowe oprawki dwa razy tyle a nawet więcej niż kosztują „zwykłe”, bardzo podobne oprawki. Czy to dobra inwestycja? Okazuje się, że niekoniecznie. Okulary Prada, Gucci, Celine, czy Dolce & Gabbana wcale nie są lepszej jakości niż podobne do nich oprawki damskie takich producentów, jak Bergman czy Nordik. Jedynym, co odróżnia jedne od drugich jest właśnie logo. I to za nie dopłacamy często niemałą różnicę w cenie.

Markowe oprawki – co musisz o nich wiedzieć?

Markowe oprawki damskie są produkowane z tych samych materiałów, co akcesoria producentów nie związanych bezpośrednio ze światem mody. Jeśli więc zależy nam na zakupie markowych okularów dla samego faktu ich posiadania i podniesienia tym samym swojej pozycji społecznej, warto to zrobić. W przeciwnym razie, sięgnijmy raczej po okulary znanych i cenionych w branży okulistycznej producentów, którzy oferują świetnej jakości, trwałe i solidne oprawki damskie w znacznie niższych, bardziej przystępnych cenach.

Jak wybrać najlepsze oprawki damskie? Na co zwracać uwagę?

Oprawki damskie powinny być prawidłowo dopasowane do kształtu naszej twarzy oraz urody. Warto wybrać się do salonu optycznego i zmierzyć sporo par, aby sprawdzić, w których kształtach oprawek wyglądamy i czujemy się najlepiej. Kiedy już wiemy, czego szukamy, oprawki damskie możemy równie dobrze zamówić przez internet, gdzie zarówno markowe, jak i „zwykłe” akcesoria znajdziemy w najlepszych cenach.

Przy zakupie oprawek warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są akcesoria. Większość oprawek dostępnych w sprzedaży jest produkowanych z trwałych, lekkich i odpornych na uszkodzenia mechaniczne pochodnych plastiku. Takie oprawki idealnie sprawdzą się do noszenia na co dzień. W sprzedaży nie brakuje jednak także oprawek metalowych lub akcesoriów będących połączeniem plastiku i metalu. Takie oprawki damskie świetnie sprawdzą się w przypadku kobiet, które traktują okulary jako jeden z dodatków biżuteryjnych.