Malta: co warto zobaczyć?

Wyspiarska Malta od lat jest jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych podróży dla wielu Polaków. Nic w tym dziwnego. Może się pochwalić pięknym wybrzeżem, zadbanymi plażami oraz kurortami, w których można się spotkać z turystami z różnych zakątków świata. Wczasy na tej wyspie mają w swej ofercie najsłynniejsze biura podróży, a liczne oferty last minute stają się dodatkową zachętą do odwiedzenia tego skrawka świata. Dla kogo podróż na Maltę może się okazać dobrą propozycją? Jakie atrakcje czekają na tych, którzy postawią na wycieczki po tej wyspie?


Malta to wyspa pełna skarbów i cennych zabytków, zatem wycieczki po jej terenie mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. Dobre zagospodarowanie oraz korzystny klimat ułatwiają planowanie podróży po najpiękniejszych zakątkach Malty. Jak poznawać jej piękno? W czasie wycieczki wzdłuż wybrzeża oraz w trakcie wędrówki, której głównym celem będzie poszerzenie wiedzy na temat tych zabytków, które pozostały to po Joannitach. To właśnie ten zakon rycerski odegrał wyjątkowo ważną rolę w dziejach wyspy, z nim też wiąże się wiele atrakcji turystycznych. Barokowymi budowlami może się pochwalić Valletta – stolica Malty, do której z pewnością warto zajrzeć.

Zachwyca też miasto Mdina, znane z ciekawych budowli oraz z potężnych murów miejskich, do dziś robiących ogromne wrażenie na zwiedzających. Dla miłośników historii ważnym punktem w programie wycieczki po Malcie będzie też miasto Rabat, które zachwyca wiekowymi uliczkami i tajemniczymi zaułkami. Kuszą tu również potężne katakumby, do których z pewnością warto zajrzeć. Takie atrakcje mogą sprawić, że wypoczynek na słonecznej Malcie stanie się dla każdego z nas wspaniałą przygodą.