Lampy Artemide – funkcjonalność i niezwykły design

Odpowiednie oświetlenie jest ważnym elementem w każdym wnętrzu. Pełni zarówno funkcję praktyczną, zapewnia światło, jak i dekoracyjną. Lampy tworzą piękny, niezwykły klimat, ocieplają atmosferę, pozwalają lepiej poczuć się we własnych czterech kątach. Jakie źródła światła wybrać, aby cieszyć się funkcjonalnością i pięknym wyglądem? Może postawić na lampy Artemide, idealne do nowoczesnego wnętrza?

Lampy – światło na każdą okazję

Wybór lamp jest bardzo duży, dlatego każdy może znaleźć oświetlenie pasujące do danego pomieszczenia i stylu, w jakim zostało urządzone. Można wybrać lampy sufitowe, lampy ścienne i stojące, w różnych wzorach, kolorach i rozmiarach. Wybór oświetlenia należy dopasować do metrażu pomieszczenia, stylu, a także funkcji, jakie ma pełnić. Wiszące lampy dobrze oświetlą całe pomieszczenie, umożliwiają komfortowe korzystanie z salonu czy jadalni, kinkiety podkreślą wybrany fragment ściany, a lampki stojące czy stołowe zapewnią dobre oświetlenie do pracy i odpoczynku przy książce. Klienci mają do wyboru lampy klasyczne, nowoczesne, industrialne i designerskie, pochodzące od znanych projektantów.

Marka Artemide – niezwykły producent źródeł światła

Marka Artemide istnieje do 1960 roku, jej założycielami byli Ernesto Gismondi i Sergio. Firma tworzy lampy w myśl dewizy “The Human Light”. Produkty Artemide wyróżnia wysoka jakość, niebanalny wygląd, a także innowacyjne techniki wykonania. Lampy łączą równowagę z funkcjonalnością oraz innowacyjnością, powstają z zastosowanie nowych technologii oświetleniowych. Firma skupia się na rozwoju stosowanych materiałów. Produkcja lamp jest dokładnie przemyślana, uwzględnia wybór surowców, cały proces produkcji, aż po recykling. Ważne są również etapy przed rozpoczęciem produkcji i przed powstaniem pomysłu na produkt. Poszczególne działy pracują nad kolejnymi innowacyjnymi rozwiązaniami tj. elastyczne sterowanie światłem za pośrednictwem aplikacji na smartfony, lampy dźwiękochłonne czy przenoszeniem danych za pomocą światła. Oświetlenie produkowane jest we Włoszech, Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, na Węgrzech i w Czechach, trafia na cały światowy rynek. Obecnie Artemide jest obecnie znanym, światowym producentem lamp designerskich, zatrudnia 750 pracowników i nieustannie się rozwija. 

Lampy Artemide – światowe trendy w oświetleniach

Lampy Artemide tworzą znani projektanci m.in. Vico Magistretti, Michele De Lucchi, Giancerlo Fassina czy Herzog & De Meuron. To dzięki nim powstają produkty, które szybko staja się ikonami, stanowią połączenie najnowocześniejszych technologii i tradycyjnego rzemiosła. Ich produkty mają na celu zapewnienie ludziom wysokiej jakość życia i dobrego samopoczucie. Firma koncentruje się na człowieku, skupia się na fascynacji wszechświatem, bezkresem, ale nie zapomina o odpowiedzialności wobec środowiska naturalnego. Wiele produktów np. Artemide Eclisse, Artemide Pipe, Tizio, Aggregato, Callimaco czy Vico Magistretti na stałe wpisało się w międzynarodowy design. Można je zobaczyć w muzeach sztuki współczesnej, np. w Musée des Arts Décoratifs de Montreal, The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku oraz Galleria Nazionale d’Arte Moderna w Rzymie. Lampy Artemide wybierają również prywatni użytkownicy, którzy stawiają na nietuzinkowe rozwiązania. Duże lampy wiszące, oryginalne lampy stojące czy kultowe oświetlenie LED zdobią znane restauracje, hotele, elegancje gmachy, najróżniejsze sklepy, salony wystawowe i budynki biurowe na całym świecie. Firma oferuje klasyki, lampy stołowe, lampy stojące i lampy wiszące, które można kupić m.in. na stronie kultowelampy.pl/artemide. Wiele modeli pojawiło się w filmach i serialach np. lampa Tolomeo zabłysnęła w filmach o Jamesie Bondzie.

Artemide to lampy niezwykłe, które zapewniają najpiękniejsze światło, łączą funkcjonalność z oryginalnym designem i najnowszymi technologiami. To dzieła sztuki, które przyczyniają się do polepszenia jakości życia wielu ludzi.