Kwas hialuronowy w kosmetyce – jak stosuje się go najczęściej?

Wśród zróżnicowanych składników kosmetyków oraz substancji, wykorzystywanych do poprawy naturalnej urody kwas hialuronowy wyróżnia się nie tylko wyjątkową skutecznością, ale i bezpieczeństwem zastosowania. Ta naturalnie występująca w organizmie substancja doskonale działa na skórę i włosy.

Kwas hialuronowy w gabinetach medycyny estetycznej

Hyaluronic Acid czyi kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie jako substancja z grupy polisacharydów. Niezbędny dla doskonałego wyglądu i sprężystości skóry, po dwudziestym piątym roku życia stopniowo ulega degradacji. Zmniejszającą się ilość kwasu hialuronowego w warstwach skóry można uzupełnić między innymi dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Zastosowanie kwasu hialuronowego dla uelastycznienia skóry, zmniejszenia oznak starzenia się oraz wypełnienia pozwala na doskonałe efekty przy minimalizacji ryzyka, związanego z zabiegiem. Jako substancja naturalnie występująca w organizmie jest bezpieczną i chętnie wybieraną alternatywą dla substancji sztucznie wytworzonych. Można użyć go do wypełnienia zmarszczek, podniesienia łuków brwiowych, opadających powiek lub wypełnienia ust i biustu.

Kwas hialuronowy na włosy – jakie efekty?

Regenerujące, odżywcze i nawilżające właściwości kwasu hialuronowego docenić można w pielęgnacji włosów. Wysokiej jakości kosmetyki, zawierające kwas hialuronowy pozwalają zregenerować pasma, uszkodzone farbowaniem, intensywną i niekoniecznie dobrze dobrana stylizacją lub na skutek działania niekorzystnych czynników zewnętrznych. Dopracowane szampony, odżywki i maski do włosów z kwasem hialuronowym wykazują się skutecznością i są bezpieczne dla włosów, zwłaszcza jeśli poza tym składnikiem zawierają naturalne ekstrakty roślinne, pozwalające zadbać o dogłębne nawilżenie włosów. Zadasz pytanie, jak stosować kwas hialuronowy na włosy, by osiągnąć efekt zdrowej, odżywionej, zregenerowanej i sprężystej fryzury? Stosuj całą linię produktów z kwasem hialuronowym regularnie i unikaj obciążania włosów nadmierną stylizacją. Pozwól im naturalnie wysychać i odpoczywać od ciasnych upięć.

Kwas hialuronowy w kosmetykach – kiedy stosować?

W kremach kwas hialuronowy jest często występującym składnikiem napinającym, ujędrniającym, wypełniającym i przeciwzmarszczkowym. Często znajduje się w kosmetykach w postaci trójcząsteczkowej. Małocząsteczkowy kwas hialuronowy wnika najgłębiej w strukturę skóry, dogłębnie ją nawilżając. Średniocząsteczkowy dba o ujędrnienie warstw skórnych i ich nawilżenie, natomiast wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy nawilża płytsze warstwy skóry, chroniąc ją przed utratą wilgoci. Jest silnym antyoksydantem. Dzięki wysokiej jakości kosmetykom możesz uzupełnić ten naturalny składnik, którego poziom wraz z wiekiem maleje, co widoczne jest w pogorszeniu wyglądu skóry, osłabieniu jej elastyczności i powstawaniu zmarszczek.

Efekt pielęgnacji kwasem hialuronowym

Zarówno dla włosów jak i skóry poziom kwasu hialuronowego na właściwym poziomie gwarantuje odpowiednie nawilżenie i zdrowy wygląd. Dzięki naturalnej substancji, jaką jest kwas hialuronowy skóra i włosy odzyskują witalność, sprężystość i właściwy poziom nawodnienia. W medycynie estetycznej kwas hialuronowy jako naturalna substancja jest chętnie wybieraną alternatywą dla botoksu oraz liposukcji, efekty nie są trwałe.

artykuł sponsorowany