Kurs językowy online – czy jest lepszą opcją od kursu stacjonarnego?

Kursy językowe ciągle są oblegane. W końcu w dobie konkurencji, choćby na rynku pracy trzeba znać na dobrym poziomie język angielski, a często także język niemiecki. Nie każdy ma jednak czas czy chęci, by po pracy czy szkole udawać się do szkoły językowej na zajęcia. Takim osobom dedykowany jest kurs językowy online. Czy jest on lepszą opcją od kursu stacjonarnego. Co warto wiedzieć na temat oferty Gerelis?

W czym tkwi przewaga kursu językowego online nad kursem stacjonarnym?

Kursy online mają to do siebie, że można w nich uczestniczyć w dogodnym dla siebie czasie. Oferta jest tutaj zwykle szersza niż w przypadku kursów stacjonarnych. Kurs językowy online ma liczne zalety. Nie trzeba też tracić czasu na dojazdy do szkoły językowej czy też szukanie miejsca parkingowego. Oszczędza się również pieniądze, które trzeba w przypadku kursów stacjonarnych wydać na benzynę czy parking. W przypadku kursu online nie ma zagrożenia, że zajęcia zostaną odwołane, a przynajmniej jest ono mniejsze. Nie ma bowiem zagrożenia epidemicznego, nie ma też interakcji bezpośredniej, która skutkowałaby ryzykiem infekcji. Na kursie online można wygodnie rozsiąść się na kanapie z laptopem w ręce i uczestniczyć w zajęciach. Wystarczy tylko odpowiednia prędkość Internetu. Na kursie online można bardzo często poczuć się bardziej swobodnie. Jednocześnie zajęcia prowadzone są w równie ciekawy sposób, a przyswajanie wiedzy i rozwijanie umiejętności językowych jest równie skuteczne. 

big ben

Kurs online jest dobry dla osób, które nie mają czasu odwiedzać stacjonarnie szkoły językowej lub mają do niej daleko

Co zyskuje się, zapisując się na kurs językowy online w szkole językowej Gerelis? 

Doskonałą ofertę, jeżeli chodzi o kursy online ma Gerelis, czyli szkoła językowa z Wrocławia. Można zapisać się na kurs online prowadzony w grupach 4-6 osobowych na wybranym poziomie – od A1 do C2. Kursy prowadzone są przez lektorów języka obcego będących na bardzo wysokim poziomie, a także native speakerów w systemie 50/50. Nauka nastawiona jest na konwersację i przełamywanie swojego oporu w mówieniu w języku angielskim lub niemieckim. Jednocześnie dzięki native speakerom można poznać prawidłowy akcent i go przyswoić. Zatem już od pierwszych lekcji można uczyć się fonetyki w przystępny sposób. Osłuchanie z językiem sprawia, że można lepiej odtwarzać wybrane głoski czy słowa. Jednocześnie na zajęciach prowadzący nie zapominają o nauce zasad gramatyki i słownictwa. Jednak dzieje się to w formie interaktywnych gier i zabaw. Nie jest to zatem nudne i mozolne wypełnianie ćwiczeń, choć trzeba zaznaczyć, że autorskie zeszyty ćwiczeń i audiobooki Gerelis są udostępniane kursantom już po zapisaniu się na kurs. Wystarczy prędkość Internetu wynosząca 10 mb/s, by móc korzystać z pełnej oferty kursu prowadzonego na platformie Zoom. W czasie kursu można rozwijać wszystkie kompetencje językowe od rozumienia tekstu czytanego, przez rozumienie ze słuchu, pisanie aż po konwersację. Jednocześnie można poznać nowych ludzi i zawiązać koleżeńskie czy przyjacielskie relacje. Już po pół roku kursu można podnieść poziom o jeden stopień, np. z B1 na B2. Na poziomie B2 i wyższym zajęcia mogą być prowadzone tylko przez native speakerów, co jeszcze bardziej zwiększa motywację do nauki i sprawia, że kursant może uczyć się myśleć w języku obcym, bo w interakcji z native speakerem nie może używać języka polskiego. Po odbyciu kursu można zyskać certyfikat poświadczający jego ukończenie. Potem można zapisać się na kolejny poziom. Dzięki kursowi językowemu online w Gerelis nie boisz się już używać języka angielskiego czy też niemieckiego w życiu codziennym i w pracy.