Które olejki eteryczne działają świetnie jako afrodyzjak?

Olejki eteryczne są szeroko wykorzystywane w kosmetykach. Te naturalne substancje, wydobywane z różnych roślin mają wiele prozdrowotnych funkcji. Niektóre z nich służą do łagodzenia bólu mięśni, zębów czy stawów. Inne z kolei powodują rozluźnienie się organizmu lub wspomagają przepływ krwi. Zdarza się, że niektóre olejki wykorzystuje się także w roli afrodyzjaków, czyli produktów pobudzających pożądanie.

Czym jest afrodyzjak?

Afrodyzjak jest to substancja, której zadaniem jest zwiększenia libido zarówno u pań oraz panów. Każdy organizm może potrzebować innego bodźca, dlatego też warto próbować różnych specyfików, żeby odkryć, co jest właściwym produktem. Afrodyzjak może działać na różne sposoby, jednak jego docelowym działaniem jest zwiększenie popędu seksualnego, tzw. libido.

Afrodyzjak może przybierać różne formy. Dla jednych będzie słodycz lub owoc, natomiast inni zdecydowanie bardziej odczują działania pożywienia w postaci owoców morza lub ulubionego dania. Nie należy więc patrzeć jednakowo na każdego, ponieważ nawet u jednej płci pobudzać afrodyzjaki z innej grupy produktów.

Jakie olejki eteryczne sprawdzą się jako afrodyzjak?

Uznaje się, że za afrodyzjak mogą uchodzić także zapachy. Dlatego warto w swojej sypialni zastosować aromaterapię z wykorzystaniem olejków eterycznych. Zaleca się wypróbowanie kilku aromatów, aby sprawdzić, który konkretnie zapach będzie oddziaływał najmocniej.

Za jeden z najsilniejszych afrodyzjaków, jakim jest olejek eteryczny, pochodzi z drzewa różanego. Jego delikatny zapach przypada do gustu szczególnie kobietom. Mężczyznom najczęściej poleca się wyciąg z drzewa sandałowego. Innymi ciekawymi afrodyzjakami są olejki z jaśminu, szałwii, paczuli czy rozmarynu, goździku lub cynamonu, imbiru, a nawet kopru włoskiego.

Jaką inną formę mogą przybrać afrodyzjaki?

Warto więc urządzić randkę z wykwintną kolacją, na której podane zostaną owoce morza, a w tle będzie się unosił przyjemny, słodki zapach pochodzący z olejków eterycznych. Taka propozycja sprawi, że popęd seksualny zdecydowanie wzrośnie.

Jeśli taka propozycja nie przypadnie do gustu, można spróbować truskawek w czekoladzie, wraz z towarzyszącym aromatem cynamonu pochodzącym właśnie z olejków, których szeroki wybór ma między innymi firma Naturalne Aromaty 2. Podbicie otoczenia zapachem sprawi, że wybrana randka będzie zapamiętana na długo i kojarzyć się będzie z dobrym jedzeniem, cudownym zapachem i okazaniem uczuć.