Konopie indyjskie a konopie przemysłowe. Co je wiąże i dzieli?

Konopie należą do takich roślin, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem. Wiele osób zadaje sobie między innymi pytanie o to, co różni poszczególne rodzaje konopi i co w ich kontekście jest legalne, a co nie. W treści tego artykułu wyjaśniono, jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy konopiami przemysłowymi a konopiami indyjskimi. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

Czym są konopie przemysłowe, a czym konopie indyjskie?

Zanim wyjaśnione zostanie, co wiąże i dzieli konopie przemysłowe i konopie indyjskie, na sam początek należy wytłumaczyć, czym są właściwie te dwie rośliny, z których powstają rozmaite wyroby. Nasiona marihuany nie są tym samym, co nasiona konopi siewnych – jest to kluczowa kwestia, o której trzeba pamiętać.

Konopie to roślina, która wyrasta raz w roku w postaci zielonych liści i należy do gatunku Cannabis sativa L. Należą do niej trzy podgatunki, mianowicie: konopie siewne (przemysłowe), dzikie i indyjskie. W związku z tym konopie przemysłowe i konopie indyjskie łączy bardzo ważna kwestia – zaliczane są do tego samego gatunku roślin.

Co ciekawe, pytanie właśnie o różnice pomiędzy poszczególnymi podgatunkami konopi jest jednym z najczęściej zadawanych. Wiedzą o tym przede wszystkim pracownicy takich sklepów jak Sklep Pan Pestka, zajmujących się sprzedażą nasion konopi przeznaczonych do celów kolekcjonerskich.

Konopie indyjskie, czyli konopie z gatunku Indica to rośliny, z których wytwarza się haszysz, marihuanę, a także wiele innych wyrobów. Siewna odmiana konopi, czyli konopie z gatunku Sativa to rośliny typowo uprawne, z których powstają na przykład kosmetyki.

Czym różnią się te dwa rodzaje konopi?

Chcąc wskazać na różnice istniejące pomiędzy konopiami indyjskimi a konopiami przemysłowymi, na sam początek warto wspomnieć o wyglądzie tych dwóch roślin. Drugie z nich (z gatunku Sativa) mają wysokość sięgającą od 1,5 do nawet 3,5 metra, przy czym konopie indyjskie (z gatunku Indica) mają co najwyżej 1 metr wysokości. Poza tym konopie przemysłowe mają charakterystyczne 5 listków – smukłych i licznych, natomiast cechą szczególną konopi indyjskich są stosunkowo masywne liście.

To niejedyne różnice pomiędzy tymi dwoma wariantami konopi – indyjskich i przemysłowych. Istnieje jeszcze kilka cech, które czynią je zupełnie odmiennymi od siebie. Na sam koniec warto jednak jeszcze wspomnieć o tym, że konopie z gatunku Sativa są stosowane w celach przemysłowych, w odróżnieniu od konopi z gatunku Indica. Chcąc uzyskać więcej informacji na ten temat, zawsze można poprosić o pomoc wybrany sklep zajmujący się sprzedażą nasion konopi przeznaczonych do celów kolekcjonerskich.