Kiedy warto zdecydować się na mieszkanie z ogrodem

Ogród zazwyczaj kojarzy się z jednorodzinnym domem, ulokowanym na obrzeżach miasta, jednakże nawet kupując mieszkanie, nie musimy rezygnować z własnego kawałka ziemi. Wystarczy, że wybierzemy lokal z ogrodem, aby cieszyć się własnym, zielonym zakątkiem. Co warto wiedzieć o tego typu nieruchomościach i dla kogo takie rozwiązanie okaże się najlepsze?

Mieszkanie w otoczeniu zieleni? Dlaczego nie!

Kupując lokal z ogrodem, otrzymujemy w cenie mieszkania kawałek ziemi, co już samo w sobie stanowi ogromny atut. Po pierwsze zyskujemy dodatkowe metry kwadratowe, na których możemy urządzić ogródek, miejsce zabaw dzieci, a także odpoczywać z przyjaciółmi. To również znakomity wybór dla osób, które posiadają zwierzęta. Czworonożni towarzysze będą mogli rozprostować łapy i odetchnąć świeżym powietrzem. Co więcej, posiadanie własnego zielonego zakątka to doskonały sposób na założenie ogródka ziołowego lub rabaty kwiatowej. Stosunkowo niewielka powierzchnia ogródka sprawia, że nie będziemy musieli poświęcać wiele czasu na pielenie oraz nawożenie. Dzięki temu nawet zapracowane osoby będą mogły stworzyć własny zielony zakątek.

Tak samo, jak w przypadku większego ogrodu, wystarczy rozłożyć koc na trawie, aby cieszyć się możliwością odpoczynku w gronie rodziny lub znajomych. Wystarczy wynieść meble ogrodowe – których można używać również w salonie – na zewnątrz i możemy delektować się chwilą zapomnienia. W zależności od dostępnej przestrzeni możemy wstawić do ogródka zjeżdżalnie lub huśtawkę bądź zamontować składane zadaszenie, które będzie nas chroniło przed słońcem. Wszystko zależy od naszej wyobraźni oraz chęci zagospodarowania dostępnej przestrzeni. Warto też zaznaczyć, że mieszkania z ogrodem znajdują się na parterze budynku, co oznacza łatwiejszy dostęp dla osób starszych lub dziecięcych wózków.

Mieszkania z ogrodami okolice Wrocławia to nowoczesne budynki, stworzone z myślą o zapewnieniu przyszłym mieszkańcom maksymalnego komfortu oraz atrakcyjnej lokalizacji w pobliżu niezbędnej infrastruktury i ośrodków edukacji.

Wady mieszkań z ogródkami

Naturalnie posiadanie kawałka zieleni obok lokalu nie jest pozbawione pewnych mankamentów. Największym z nich jest położenie samego mieszkania. Parter oznacza, że musimy liczyć się z umieszczeniem okien na wysokości, która pozwala przechodniom zajrzeć do wnętrza lokalu. Jeżeli mieszkania dysponują wystarczająco wysokim ogrodzeniem lub możemy posadzić wyższe krzewy, nie musimy się przejmować tym problemem. Zawieszona w oknie firanka lub naklejenie folii lustrzanej to proste sposoby na odgrodzenie się od niechcianych spojrzeń. Ze względu na ulokowanie mieszkania na parterze niektórzy ludzie mają obawy związane z bezpieczeństwem. Trzeba jednak nadmienić, że współczesne drzwi oraz okna są znacznie trudniejsze do sforsowania przez włamywaczy, natomiast systemy monitoringu skutecznie odstraszają przestępców.

Sprawdź nowoczesne inwestycje z ogrodem w Oławie na modernhomes.pl