Japoński sposób na zachowanie młodego wyglądu

Azjatki, a w szczególności Japonki, słyną ze swojego młodzieńczego wyglądu, zachwycając urodą. Zawdzięczają ją przede wszystkim skutecznej i przemyślanej pielęgnacji. Kosmetyki, które stosują, są dziś łatwo dostępne także w Polsce. Jak zatem zachować piękny, młodzieńczy wygląd i działać przeciwstarzeniowo na cerę?

Skąd biorą się zmarszczki i starczy wygląd skóry?

Skóra wraz z wiekiem zmniejsza swoje fizjologiczne zdolności do regeneracji. Naturalny kolagen, odpowiedzialny za jędrność skóry i jej elastyczność, odbudowuje się wolniej, co przyczynia się do pojawienia się wiotkości skóry i zmarszczek. Dodatkowo mają na nią nieustanny wpływ czynniki zewnętrzne, które pogarszają jej kondycję. Choć procesów starzenia się skóry nie da się zatrzymać, można skutecznie opóźnić powstawanie ich efektów, a więc utraty elastyczności i pojawienia się zmarszczek. 

Jakich składników szukać w kosmetykach przeciwstarzeniowych?

Wybierając kosmetyki anti-aging, warto zwrócić uwagę na ich skład. To właśnie składniki aktywne wpływają skutecznie na kondycję skóry. Kwas hialuronowy, kolagen, elastyna, retinol, izoflawony to skuteczne składniki, które nawilżają, ujędrniają, regenerują i chronią skórę przed niechcianymi efektami starzenia. Nie bez znaczenia jest receptura i rodzaj użytych substancji aktywnych. Warto sięgać po kosmetyki bogate w różne rodzaje kwasu hialuronowego. Przykładem takich produktów są kosmetyki Hada Labo Tokyo. To japońska marka, która zyskała ogromną popularność najpierw w Japonii, a później na całym świecie, ze względu na skuteczność działania swoich produktów i efekty w postaci gładkiej, młodzieńczej skóry. Stosuje ona w swoich kosmetykach kwas hialuronowy różnego rodzaju, który oddziałuje zarówno na głębokie, jak i płytkie warstwy skóry. Wspiera też naturalną ochronę, poprzez odbudowę warstwy hydrolipidowej.

Jakie produkty stosować?

Najbardziej popularnym kosmetykiem w pielęgnacji jest krem. Najlepiej stosować produkty przeznaczone na dzień oraz na noc. To jednak nie wystarczy. Skuteczna pielęgnacja powinna być uzupełniona esencjami nawilżającymi, nazywanymi liotonami – charakterystycznymi dla azjatyckich rytuałów pielęgnacyjnych. Całość trzeba uzupełnić podbijającym działanie nawilżające i regenerujące serum oraz maskami w płacie, które nie tylko zadbają o skórę, ale także zapewnią ukojenie, w zgodzie z azjatycką filozofią, zakładającą równowagę ciała i duszy.

Sięgając po japońskie kosmetyki o bogatych, starannie opracowanych formułach, pełnych składników aktywnych, można mieć pewność, że działają one skutecznie i naprawdę wpływają na wygląd skóry.