Jakim standardem wyposażenia dysponują hotelowe pokoje rodzinne?

Rodzinne wakacje w hotelu? Czemu nie! Obecnie takie obiekty noclegowe oferują wiele ciekawych udogodnień przeznaczonych właśnie dla osób podróżujących z dziećmi. Pewne rozwiązania stają się już zresztą standardem, zwłaszcza w hotelach minimum trzygwiazdkowych. Na co warto zwracać szczególną uwagę, planując rodzinny wypoczynek w polskim hotelu? Dowiesz się z poniższego tekstu.

Odpowiednia konfiguracja łóżek

Pierwsza kwestia odnosi się do samej konfiguracji łóżek. Dla rodzin przewidziany jest wariant z łóżkiem podwójnym i łóżkiem pojedynczym – to pierwsze jest z myślą o rodzicach, a drugie jest przeznaczone dla dziecka.

Opisana konfiguracja obowiązuje w pokojach rodzinnych w trzygwiazdkowym Hotelu Sleep we Wrocławiu, który oferuje pobyty kilkuosobowe z najmłodszymi turystami.

Takie rozwiązanie jest bardzo dogodne, bo ogranicza konieczność problematycznych dostawek i płacenia za dodatkowe łózko, które normalnie nie znajduje się w standardzie. Jeśli zatem podróżujesz z rodziną 2 +1, zwracaj uwagę właśnie na to, jak będziecie spać.

Rozrywka na wysokim poziomie

Ważnym udogodnieniem w kontekście wspólnego spędzania czasu jest nieskrępowany dostęp do internetu bezprzewodowego (Wi-Fi) oraz do telewizora z płaskim ekranem.

Możliwość oglądania filmów i seriali lub grania w gry online sprawdzi się zwłaszcza podczas deszczowych dni, gdy nie za bardzo jest możliwość wychodzenia na zewnątrz, a trzeba czymś wypełnić czas i zapewnić sobie rozrywkę.

Wygoda i komfort

Obecnie oczekuje się od pokoi hotelowych nie tylko tego, by były czyste i schludne (co jest już oczywistością), ale przede wszystkim wygody, funkcjonalności i komfortu, jaki mają one zapewniać gościom.

Dlatego przykładowo pokoje rodzinne we wspomnianym Hotelu Sleep mają nowoczesną i bardzo przytulną aranżację wnętrza, są wyposażone w suszarkę do włosów i ręczniki, a ponadto oferują wygodną szafę do przechowywania ubrań rodziców i dzieci oraz biurko do ewentualnej pracy zdalnej z laptopem.

Nie bez znaczenia jest też, rzecz jasna, dostęp do dobrze zaprojektowanej, funkcjonalnej i prywatnej łazienki.

Restauracja na miejscu

Dobrze, jeśli w hotelu oferującym nocleg rodzinom z dziećmi znajduje się także restauracja. Każdy rodzic z pewnością dobrze wie, jakim problemem jest niekiedy długie poszukiwanie odpowiedniego lokalu gastronomicznego „na mieście”.

Przecież nie zawsze jest możliwość wyjścia dokładnie w porze obiadowej, przed nią lub po niej. Planowanie posiłków staje się wówczas problematyczne. Dostęp do restauracji zawsze i wszędzie jest zatem ogromnym ułatwieniem.