Jakie zastosowanie mają przyczepy dwuosiowe i jednoosiowe?

Zakup własnej przyczepy powinien być przemyślany, a wtedy z pewnością szybko odkryjesz zalety tego rozwiązania. Z czasem dostrzeżesz również korzyści finansowe, ponieważ nie będziesz musiał już dłużej wynajmować tego sprzętu. Jeśli tylko zadbasz o dobrą konserwację, to z pewnością będą Ci służyły przez wiele lat. Jednak najpierw musisz zdecydować się, który model sprawdzi się lepiej w Twoim przypadku – przyczepa dwuosiowa czy jednoosiowa.

Jak wykorzystywane są przyczepy dwuosiowe?

Właściwie każdy producent ma w swoim asortymencie przyczepy dwuosiowe. W końcu to często wybierany model ze względu na ogromną wytrzymałość. Dzięki temu ten rodzaj przyczepy doskonale sprawdzi się wtedy, gdy potrzebujesz sprzętu do naprawdę intensywnego wykorzystania.

Warto dodać, że przyczepy dwuosiowe są wielozadaniowe. Z ich pomocą nie tylko przetransportujesz meble, materiały budowlane czy inne ciężkie elementy. Tego typu modele mogą nawet służyć jako laweta, przyczepy podłodziowe, a także jako przyczepy do przewożenia maszyn budowlanych. 

Tak naprawdę przyczepy dwuosiowe mają właściwie nieograniczone zastosowanie. Umożliwia to dowolne ustawienie kół – możesz je umieścić pod powierzchnią transportową lub z boku. Wszystkie modele mają także możliwość zdejmowania burt i uchylania dyszla. Dostępne są również akcesoria, które pozwolą na dodanie kolejnych funkcji, aby przyczepy były maksymalnie wielozadaniowe.

Kto może skorzystać z przyczepy dwuosiowej?

Właściwie każdy może prowadzić pojazd, do którego jest dołączona przyczepa dwuosiowa. W końcu nie trzeba mieć do tego specjalnych uprawnień. Szczególnie dotyczy to modeli z obciążeniem do 750 kg. Konieczne jest tylko to, żeby były zarejestrowane jako przyczepy lekkie – w takim przypadku nie muszą być wyposażone w hamulec najazdowy. Tego typu przyczepy dwuosiowe charakteryzują się ogromną wytrzymałością. Jednocześnie są cięższe od jednoosiowych, co nieco zmniejsza ich ładowność.

Kiedy sprawdzą się przyczepy jednoosiowe?

Idealne do domowego użytku i przewożenia dość lekkich przedmiotów – właśnie takie są przyczepy jednoosiowe. Zazwyczaj są wykonane z lekkich blach, co zwiększa płynność prowadzenia. Najczęściej tego typu przyczepy są wykorzystywane podczas przeprowadzek, a także w trakcie remontu, ponieważ umożliwiają zabranie większej ilości rzeczy, bagażu i materiałów budowlanych. Niekiedy są nawet dołączane do samochodu osobowego podczas wyjazdu na wakacje, gdyż ułatwiają zabranie dodatkowego sprzętu wodnego, walizek i innych niezbędnych akcesoriów np. rowerów czy namiotów.