Jakie wybrać zabiegi na twarz dla mężczyzn?

Mężczyźni coraz częściej i chętniej korzystają z usług gabinetów kosmetologicznych i medycyny estetycznej. Troszczą się o swój wygląd oraz samopoczucie i poczucie własnej wartości w rękach profesjonalistów. Jakie zabiegi mężczyźni wybierają najczęściej? Jakie zabiegi odmładzające dla mężczyzn mają w ofercie gabinety?

Zabiegi kosmetologiczne i medycyny estetycznej przez ostatnie lata były kojarzone głównie z dbaniem o wygląd zewnętrzny kobiet. Jednak czasy się zmieniają i panowie coraz chętniej zaczynają korzystać z zabiegów przeznaczonych do ich potrzeb. Mężczyzną coraz bardziej zaczyna zależeć na wyglądzie, chcą być zadbani, aby nie odbiegać od swoich partnerek. Najczęstsze problemy z jakimi zmagają się mężczyźni to: trądzik, zaskórniki, blizny potrądzikowe, wypadanie włosów, zmarszczki oraz nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka, brzucha i boczków.

Zabiegi na twarz dla mężczyzn

Do zabiegów najczęściej oferowanych mężczyznom na twarz należą zabiegi oczyszczające skórę: mikrodermabrazja korundowa, peeling kawitacyjny oraz zabiegi na bazie kwasów. Mają za zadanie oczyścić skórę z zanieczyszczeń oraz zaskórników otwartych i zamkniętych oraz wspomóc gojenie się zmian trądzikowych.

Kolejną grupą są zabiegi odmładzające dla mężczyzn takie jak: HIFU, mezoterapia igłowa, wolumetria oraz toksyna botulinowa. Zabiegi te redukują zmarszczki, poprawiają napięcie skóry, rozjaśniają skórę oraz poprawiają rysy twarzy.

Zabiegi na skórę głowy dla mężczyzn

Do tej grupy zabiegów zalicza się mezoterapię igłową oraz karboksyterapię. Zabiegi te mają na celu poprawić krążenie krwi, poprawić dotlenienie mieszków włosowych, stymulować wzrost nowych włosów i zapobiegać wypadaniu.

Zabiegi na ciało dla mężczyzn

Do tej grupy zabiegów chętnie wybieranych przez panów należą: lipoliza iniekcyjna, karboksyterapia, Icoone, HIFU oraz fala uderzeniowa. Zabiegi mają na celu zredukować miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową, wysmuklić sylwetkę i poprawić jakość skóry.

 

Artykuł powstał  w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.