Jakie tabletki na potencję bez recepty?

Tabletki na potencję bez recepty to jeden ze sposobów na poprawę życia seksualnego. W aptekach dostępnych jest jednak wiele tego typu preparatów, zawierających różne składniki aktywne. Jednym z nich jest Maxon Active, stosowany do leczenia zaburzeń wzwodu u mężczyzn. Co zawiera taki preparat, w jaki sposób należy go stosować oraz jakie są inne środki na potencję dostępne w aptekach bez recepty?

Co zawiera lek Maxon Active i jak działa?

Maxon Active to jeden z preparatów zawierających w swoim składzie sildenafil. Jest to enzym, który pojawia się w ciałach jamistych w prąciu i doprowadza on do rozkurczenia naczyń krwionośnych. Dzięki temu zwiększa się napływ krwi do członka, co pozwala na osiągnięcie erekcji. Oczywiście zażycie Maxon Active nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, bez podniecenia seksualnego. Substancja, jaką jest syldenafil nie zadziała również wtedy, gdy problemy z erekcją są pochodną niskiego ciśnienia krwi albo zaniknięcia ciał jamistych w członku.

Oczywiście nie jest to jedyny lek na rynku zawierający sildenafil w swoim składzie. Dlatego też przed zakupem warto zapoznać się z innymi preparatami tego typu, zwłaszcza pod kątem ewentualnych przeciwwskazań do ich stosowania, które okazują się być szczególnie istotne, zwłaszcza w przypadku różnego rodzaju chorób przewlekłych.

Jakie są inne tabletki na potencję bez recepty?

Maxon Active zawierający sildenafil to niejedyny preparat bez recepty dostępny w aptekach i pomagający w przypadku problemów z erekcją. Dostępne są także inne środki, mające w swoich składach zioła oraz witaminy. W przypadku ziół ich celem także jest wypełnienie ciał jamistych prącia krwią. Takie działanie ma m.in. żeń-szeń, który dzięki pobudzaniu syntezy tlenku azotu zwiększa dopływ krwi do prącia. Podobnie oddziaływać ma L-arginina, przy czym należy pamiętać o tym, aby nawet preparaty ziołowe dawkować zgodnie z zaleceniami producenta i nie przekraczać dziennej dawki danego farmaceutyka.

Trzeba także uzbroić się w cierpliwość. Okazuje się bowiem, że w przypadku środków zawierających różnego rodzaju zioła oraz suplementów diety, konieczne może być ich przyjmowanie nawet przez okres kilku tygodni, aby dostrzec zauważalne efekty i móc odczuć realną poprawę życia seksualnego.

Jeśli nawet pomimo przyjmowania preparatów aptecznych bez recepty nie ma miejsca poprawa, koniecznie trzeba zgłosić się do lekarza. Wszystko po to, aby znaleźć źródło problemu, a także wdrożyć możliwie jak najbardziej skuteczne leczenie. Może się bowiem okazać, że przyczyna jest znacznie poważniejsza.