Jakie stoły na wesele wybrać – okrągłe czy prostokątne?

Urządzanie sali weselnej to duże wyzwanie, ponieważ trzeba sprostać oczekiwaniom różnych gości. Właściciele tych obiektów często zastanawiają się, w jakie stoły warto zainwestować. Najbardziej uniwersalne są oczywiście meble prostokątne, ale ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się modele okrągłe. Pozwalają one zorganizować uroczyste przyjęcie, które pięknie się prezentuje. W artykule wymieniamy zalety prostokątnych i okrągłych stołów.

Obecnie organizacja wesela wiąże się z koniecznością podejmowania wielu, nie zawsze łatwych decyzji. Pary młode chcą nie tylko spełnić swoje marzenia związane z tym dniem, ale również sprostać oczekiwaniom gości. Jeden z podstawowych problemów stanowi ustawienie stołów na sali weselnej. Jeszcze kilka lat temu mało osób się nad tym zastanawiało, ponieważ obiekty oferowały wyłącznie stoły prostokątne. Dzisiaj dużym zainteresowaniem cieszą się również meble okrągłe, umożliwiające zorganizowanie uroczystego przyjęcia.

Dobrym pomysłem jest zainwestowanie zarówno w stoły prostokątne, jak i okrągłe. Dzięki temu można zaspokoić potrzeby różnych gości. Pozostawienie decyzji młodej parze to świetna opcja, gdyż to właśnie nowożeńcy najlepiej znają zaproszone osoby – podpowiada pracownik firmy Maximus produkującej meble na zamówienie.

Zalety stołów prostokątnych na weselu

Stoły prostokątne świetnie sprawdzą się na każdym weselu, ponieważ są bardzo uniwersalne. Z łatwością można dopasować do nich krzesła, inne meble, a także dekoracje. Na pewno nigdy nie wyjdą one z mody, ponieważ cały czas mają swoich zwolenników. Polecane są przede wszystkim młodym parom, które planują organizację dużego przyjęcia. Przy stołach prostokątnych spokojnie zmieści się dużo więcej osób niż przy stołach okrągłych. Nie zajmują one też tak dużo miejsca, dzięki czemu pozostawiają więcej przestrzeni do zabawy.

Stoły prostokątne to odpowiednia propozycja nie tylko na duże przyjęcia, ale również małe, kameralne uroczystości. Sprawdzą się one doskonale niemalże w każdych warunkach. Jeśli zdecydowałeś się na zakup mebli w tym kształcie, zwróć uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Świetnym wyborem okazują się stoły prostokątne z litego drewna, ponieważ wyróżniają się wytrzymałością i odpornością na różne uszkodzenia.

Czy warto wybrać okrągłe stoły weselne?

Obecnie znacznie bardziej modne stały się okrągłe stoły na wesele – pary młode chętnie się na nie decydują, ponieważ taki kształt wygląda bardzo elegancko. Dzięki tym meblom można stworzyć niepowtarzalny efekt, który z pewnością zachwyci większość gości weselnych. Ustawienie stołów okrągłych na sali przypomina bal, należy jednak pamiętać, że wymagają one trochę więcej przestrzeni niż meble prostokątne. Dlatego sprawdzą się przede wszystkim w większych obiektach przy organizacji dużych przyjęć. Najlepiej usadzić przy nich od 8 do 12 osób – taka liczba zapewnia wygodę, ale też ładny wygląd stołu na tle sali.

Stoły okrągłe umożliwiają integrację gości weselnych, ponieważ siedzą oni w zasięgu swojego wzroku. Dzięki temu mogą swobodnie rozmawiać, a także się poznawać. Ważne jest jednak zwrócenie uwagi na dekoracje, aby np. wysokie wazony nie zasłaniały twarzy rozmówców. Ich wybór umożliwia także ułożenie na nich wielu przekąsek, ponieważ na środku mają znacznie więcej wolnego miejsca niż stoły w kształcie prostokąta.