Jakie meble idealnie sprawdzają się w barach szybkiej obsługi?

Wyposażenie znajdujące się w barze szybkiej obsługi z jednej strony musi zapewniać wygodne i sprawne poruszanie się pomiędzy poszczególnymi punktami lokalu, a z drugiej odpowiadać normom gwarantującym bezpieczeństwo żywności. Wysoka jakość i neutralność metalu wobec artykułów spożywczych sprawiają, że meble dla gastronomii są zazwyczaj produkowane ze stali nierdzewnej. Jakie dokładnie sprzęty przydadzą się w podobnej restauracji?

Bary szybkiej obsługi to zakłady gastronomiczne, w których przygotowuje się (często masowo) popularną żywność typu fast food. Goście lokalu zazwyczaj samodzielnie odbierają zamówione przez siebie jedzenie i sprzątają swoje stoliki (odnoszą tace, na której przenosili potrawę oraz wyrzucają resztki i opakowania). W restauracjach o takim charakterze istotną rolę odgrywa czas przyrządzenia dania, dlatego wyposażenie znajdujące się na ich powierzchni powinno zapewniać swobodny ruch pracowników. Nie należy przy tym zapominać o zachowaniu higieny i bezpieczeństwa żywności.

Propozycje mebli dla gastronomii ze stali nierdzewnej

Chyba najbardziej podstawowymi elementami wyposażenia wszelkich restauracji są stoły, na których przygotowuje się złożone zamówienia. Mogą to być proste konstrukcje otwarte bądź zabudowane – z dodatkowym wyposażeniem, takim jak szafki, pojemniki czy nadstawki oraz półki. W barach szybkiej obsługi można także znaleźć meble dla gastronomii dostosowane do instalacji zlewu, zmywarek i basenów, a także posiadające specjalne otwory na odpadki. Przy montażu różnorodnych urządzeń (np. piekarnika) sprawdzają się też rozwiązania zapewniające ich stabilność, takie jak amortyzujące podstawy.

Duże znaczenie w działalności baru szybkiej obsługi ma komfortowy system przechowywania: narzędzia, przyprawy i inne półprodukty zawsze powinny znajdować się pod ręką, aby móc szybko dokończyć przyrządzanie potrawy. Przydają się tutaj wszelkie półki i regały umieszczone w pobliżu blatów roboczych. Mobilne wersje podobnych mebli gastronomicznych (cieszących się szczególną popularnością w ofercie firmy Komat) jeszcze bardziej ułatwiają przetransportowanie potrzebnych akcesoriów bądź brudnych tac. Szafy, w których znajdują się środki do ich czyszczenia powinny być wyraźnie oddzielone od strefy magazynowej.

Jakie inne meble dla gastronomii przydadzą się w barze szybkiej obsługi?

W barach szybkiej obsługi z pewnością sprawdzą się wózki na worki ze śmieciami: podczas tak szybkiej pracy gromadzi się wiele odpadków, które równie prędko należy wynosić na zewnątrz, Podobny transporter pomoże w pozbyciu się wszystkich nieczystości za jednym razem.